Çocuklar için Fuat Rap Workshop


Amaç:

* Hip Hop (RAP) akımıyla tanışmak isteyen çocuklar ve gençler
için fırsat oluşturmak.

* Gençlerin düşüncelerini rap yoluyla somutlaştırmak,kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak, özgüvenlerini desteklemek. Yazma ve söz söyleme yeteneklerini
geliştirmek.

* Rap konusunda Türkiye’nin deneyimli isimleriyle tanışma ve etkin katılımcı olarak aynı sahneyi, ortamı paylaşma fırsatı sunmak.

* Sosyal faaliyetleri sonucunda çocukların/gençlerin toplumdaki yerlerini sağlamlaştırmak.

Konu başlıkları:

* MC’lik (rapçilik) hakkında temel bilgilerin verilmesi.

* Katılımcılarla doğaçlama rap yazılması.

* Hazır hip hop altyapıları üstünde gençlere rap’in temel bilgileri ve püf
noktalarının anlatılması.

* Sahne performansına dair bilgilerin aktarılması. (Sahnede nasıl durulur?,
nasıl mikrofon tutulur? vs.)

* Egzersiz kayıtlarıyla performasların değerlendirilmesi

Fuat kimdir?

Fuat, 1995 – 1996 yılları arası Almanya hükümetinin desteğiyle Hip Hop Mobil için konserler ve rap eğitimi verdi.1997 – 1998’de Berlin Hip Hop Haus’ta “Rap Workshop”u yaptı. Bu workshop’ta 8 – 16 yaş grubu Alman ve Türk çocuklara rap dersleri verdi. 2004 yazında Berlin Kreuzberg Bizim E.V.’de yine 8 – 16 yaş grubu Türk öğrencilere rap workshop’u düzenledi. Karneval Der Kulturen’de aynı öğrencileriyle konser verdi.İstanbul Şehir Tiyatroları 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında iki ayrı Şehir Tiyatroları sahnesinde çocuklara rap workshop’u düzenledi.Fuat, 2009 yılı içerisinde İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği Minifest’te çocuklara rap dersleri verdi. Bu “Rap Workshop”lara çok sayıda çocuk ilgili gösterdi.

www.myspace.com/fuatergin