Çocuk Yarışmaları

Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2017

Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2017 için son başvuru tarihi 10 Şubat olarak belirlendi. Türkiye genelindeki tüm 4.sınıf ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği TED Tam Bursluluk Sınavı ise 25 Şubat 2017’de yapılacak.Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2017

TED Tam Bursluluk Sınavına Kimler Katılabilir?

Türk Eğitim Derneği (TED) Bursluluk Sınavı 2017 için, Türkiye genelindeki tüm 5., 6., 7 ve 8.sınıflarda eğitim gören öğrenciler başvuruda bulunabilecek. Bursluluk sınavına girmek için öğrencilerin sahip olması gereken özellikler şöyle:

  1. TC vatandaşı olması,
  2. 2016-2017 öğretim yılında; 4., 5., 6., 7. ve 8.sınıfa devam ediyor olması
  3. Öğrencinin 2015-2016 yılına ait yıl sonu başarı ortalamasının 85 ve üzerinde olması,
  4. Öğrencinin maddi desteğe ihtiyaç duyması (Ailesinin aylık gelirinin 2500 TL’den fazla olmaması)
  5. TED Tam Bursluluk Sınavı’na girecek öğrencilerin, en geç 10 Şubat 2017 tarihine kadar, ted.org.tr adresinden başvuru yapması gereklidir.

TED Tam Eğitim Bursu Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2017 için gerekli özellikleri taşıyan tüm öğrenciler ted.org.tr adresinden, başvuru yapabilir. Bursluluk sınavı için başvurular online olarak yapılacak. Sınav başvuru formuna ulaşmak ve sınava başvuruda bulunmak için tıklayınız: TED Bursluluk Sınavı Başvuru Formu

Türk Eğitim Derneği Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

TED Tam Eğitim Bursu Sınavı, 25 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınava katılabilmek için en geç 10 Şubat’a kadar, online olarak sınav başvurusu yapılması gereklidir.

TED Tam Bursluluk Sınavı 2017 Hakkında

  • Türk Eğitim Derneği Tam Bursluluk Sınavı için, TED’e bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz.
  • 2015-2016 öğretim yılında, yıl sonu başarı ortalaması 100’lük sistemde 85’in altında olan öğrenciler sınava kayıt yaptıramaz.
  • Öğrencinin TED Bursluluk Sınavı’nda başarılı olması durumunda, ailesinin evine ziyaret yapılacaktır. Ziyaret sırasında, Başvuru Formu’nda beyan edilen bilgilerle tutarsız durumlar oluşması durumunda, TED burs hakkını iptal edebilir.
  • Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2017 kapsamında, yazılı sınavda birbirine yakın puan alan öğrencilerden gerekli kriterlere uygunluğun yanı sıra, ekonomik durumu daha düşük olan öğrenciler tercih edilecektir.
  • Türk Eğitim Derneği Tam Bursluluk Sınavı 2017 başvuru sürecinde, öğrenciler bilgi formunda belirttikleri her bilgiyi resmi belgeyle ibraz etmek zorundadır.

Not: TED Tam Eğitim Bursu hakkı kazanan öğrenciler, başka bir kurum ya da kuruluştan karşılıklı ya da karşılıksız burs alamaz. Var olan bursu olan öğrencilerin TED Tam Eğitim Bursu kazanması durumunda, diğer burslarını iptal etmesi gereklidir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı