Çocuk Yarışmaları

“Toy Story 3” yarışmasının dört finalisti açıkladı

Walt Disney Türkiye ofisi, ‘Disney Pixar’ın sevilen “Toy Story 3” filmindeki “Green Army Man” karakterinin dublajı için, şanslı bir çocuğun babasını yıldız yapmak üzere, Disney XD’nin düzenlediği yarışmasının dört finalistini açıkladı. Dört finalist ve onları aday gösteren çocuklar, yeteneklerini ortaya koyacak profesyonel bir seçmeye katılacaklar. Seçmelerin sonucunda da babalardan biri, Haziran ayında vizyona girecek “Toy Story 3″de sesiyle sinema tarihinde yer alacak.

Şubat ve Mart boyunca, çocukları tarafından desteklenen yüzlerce Türk baba, film yıldızı olma yolunda bir adım attılar. Filmden bir bölümü seslendirerek kaydettiler. Disney XD jürisi, İstanbul bir dublaj stüdyosunda gerçekleşecek seçmeler için finalistleri belirledi. Seçmeler, finalistlerin bu deneyimini filme çekecek “Toy Story 3” sinemalarda gösterilmeden önce Disney XD’de bu görüntüleri yayınlanacak ve böylelikle dublajdaki sesin kime ait olduğunu ve bu deneyimi herkes izleyebilecek.

‘Yeşil Ordu Adam’ karakterinin dublajı için finale kalan dört kişi:

• Melíh Marah, sekiz yaşındaki oğlu Buhan tarafından aday gösterdi, İstanbullu, Perakende Satış Müdürü;

• Serkan Deniz Ergüzel, sekiz yaşındaki erkek kardeşi Serhat tarafından aday gösterildi, Antalyalı, barmen;

• Yurdakul Altan Orkun, altı yaşındaki oğlu Tan tarafından aday gösterildi, İstanbullu Makine Mühendisi;

• Remzi Barlas, on yaşındaki oğlu Efe tarafından aday gösterildi, Ankaralı Havacılık Mühendisi.

Disney XD bu adaylar arasından yetenekli bir babayı seçecek ve milyonlarca izleyici bu kişinin sesini ekranlardan duyacak. Ayrıca şanslı baba oğul filmin galasına da davet edilecekler.

Orijinal filmden on yıl sonra, çok sevilen “Toy Story” filmlerinin yaratıcısı oyuncak kutusunu yeniden açtı ve sinemaseverleri “Toy Story 3” teki çok sevilen oyuncak karakterlerin dünyasına geri götürdü. Andy kolejden ayrılmaya hazırlanırken, Buzz, Woody ve sadık oyuncularının geri kalanı geleceklerinden çok emin değillerdir. Lee Unkrich (“Toy Story 2” ve “Finding Nemo” filmlerinin yardımcı yönetmeni) tarafından yönetilen “Toy Story 3”, küçük parmaklarını “yeni” oyuncaklara sürmeyi bekleyen yaramaz çocukların bulunduğu bir odaya odaklanan Disney Dijital 3D™’de yeni komik bir macera. Bir arada kalmaya çalışan karakterler tam bir curcuna yaratıyor. Pixar emektarlarından Darla K. Anderson (“Cars,” “Monsters, Inc.”) prodüksiyonu yaparken, “Miss Little Sunshine”ın Akademi Ödüllü senaryo yazarı Michael Arndt komedi duyarlılığı ve kendine özgü yeteneklerini ortaya koyuyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.