Çocuklar için Cicicee

1-7 Mart 2013 Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, 1-7 Mart Yeşilay Haftasıetkinlikleri kapsamında hafta boyunca 7’den 70’e herkese ulaşmak için bir dizi etkinlik düzenliyor. “Yaşamayı Seç” sloganıyla başlayacak olan etkinlikler tüm hafta boyunca devam edecek.

Yeşilay Haftası etkinlikleri 2 Mart Cumartesi günü “Çocuklarla Yeşilin Her Tonu” başlıklı çocuk etkinlikleri ile başlıyor.

İstanbul’da Güngören Kale Outlet Center, 4’üncü Levent Sapphire Çarşı ve Göztepe Optimum Outlet’de gerçekleştirilecek olan etkinlikler çocuklara Yeşilay konusunda bilgi verirken, sağlıklı yaşama dikkat çekecek. Etkinliklerde çocuklar için kum boyama atölyesi, yüz boyama, şekilli balonlar, patlamış mısır standı ve çizgi film kahramanları olacak. Etkinliklerde kurulacak Yeşilay standında sağlık ile ilgili sorulacak eğitici soruların yanı sıra, çocuklara Yeşilay balonları dağıtılacak.

Bisiklet Turu

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında 3 Mart Pazar günü, 16 ilde eş zamanlı bisiklet turu etkinliği düzenliyor. Etkinlik bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek için her yaş grubuna açık olacak.

Etkinliğin 3 Mart Pazar günü İstanbul, Kocaeli, Ereğli, Samsun, İzmir, Eskişehir, Aydın, Hatay, Ordu, Bafra, Gaziantep’te düzenlenmesi planlanıyor. Balıkesir ve Antalya’da 10 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan tur Ankara’da ise 4 Mart Pazartesi günü yapılacak. Turun İstanbul ayağı ise tarihi yarımadada gerçekleşecek.

Yeşilay gençlik liderleri Cumhurbaşkanı’nı ziyaret edecek

Yeşilay Kulüpleri’nin yeniden tasarlanması ve eğitilmesi ile başlayacak bir sürecin parçası olacak olan “Yeşilay Gençlik Liderleri” ile üniversitelerde kurulan Yeşilay Kulüpleri öğrencileri Yeşilay haftası başında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı’nı ziyaret ederek Yeşilay’ın “Yaşamayı Seç” mesajını iletecekler.

Benim servisçim sigara içmiyor

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası ile organize edilen “Benim Servisçim Sigara İçmiyor” projesinin tanıtımı ilk kez Yeşilay Haftası’nda yapılacak. Yeşilay Haftası içerisinde yapılacak olan etkinlik Sepetçiler Kasrı’nda saat 10.00’da başlayacak.

Bezm-i Âlem Üniversitesi Dumansız Kampüs

Yeşilay ve Bezm-i Âlem Üniversitesi’nin ortak projesi olan dumansız kampüs projesi ile Bezm-i Âlem Üniversitesi 6, 7, 8 Mart günlerinde dumansız bölge ilan edilecek. Gençler için sağlıklı düşüncenin sağlıklı yaşayarak olabileceği mesajını verecek çalışmalar, gençlere “Yaşamayı Seç” diyecek.

Yeşilay Yönetimi Kelime Oyunu’nda

Bloomberg TV’nin sevilen programı Kelime Oyunu, 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nda Yeşilay Yönetim Kurulu’ndan bir ismi konuk edecek. Kelime Oyunu programına yılın en iyi program ödülü verilecek yarışmada Yeşilay, sağlıklı yaşama adım at ve “Yaşamayı seç” diyecek.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için www.yesilay.org.tr/yesilay-haftasi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir