Kültür Sanat

1. Kıbrıs Çocuk Karnavalı

Kıbrıs’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl Lefkoşa’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Çocuk Karnavalı 22 Nisan ve 23 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Karnavala Tüm Çocuklar Davetli

Kıbrıs Çocuk KarnavalıYakın Doğu Üniversitesi’ne bağlı Park Near East’de düzenlenecek olan Kıbrıs Çocuk Karnavalı’na tüm çocuklar ve ebeveynleri davet edildi.

Karnaval ile ilgili yapılan basın toplantısına katılan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ve Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, karnavalda çocukların coşkuyla eğlenebilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Çocuklar Hem Eğlenecek Hem Sosyalleşecek

Kıbrıs’taki tüm okullarda eğitim gören çocuklar karnavala katılabileceği gibi, Kıbrıs’ın birçok noktasından karnaval alanına ücretsiz servisler gönderilecek.

Çocukların dil, din, ırk ayrımı yapmadan barış içinde yaşamaları ve bu yaklaşımı benimsemeleri amacını da taşıyan Kıbrıs Çocuk Karnavalı, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Rum Cumhuriyeti’nde yaşayan çocukların da bu doğrultuda bir araya getirilmesini hedefliyor.

Karnaval Boyunca Onlarca Etkinlik Düzenlenecek

2 gün boyunca birçok etkinliğin yer alacağı Kıbrıs 23 Nisan Çocuk Karnavalı’nda “Hatıra Resmi”, “Robot Heykeller”, “Vücudunu Çiz”, “Renkli Balonlar”, “Klip Yarışması”, “Pinpon Topları”, “Karaoke Yarışması”, “Kağıt Havuzu”, “Hızlılık Oyunu”, “En Sağlıklı Yemek Yarışması” gibi birçok yarışma ve etkinlik yapılacak.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı 23 Nisan tarihinde ise saat 14.00’da başlayacak etkinlikler, gün boyunca sürecek. Özel Eğitim Vakfı Müzik Grubu Dinletisi, Dance Fit Dans Show, Tüm Çocukları Kaynaştırma Oyunu ve YDÜ Dans Show etkinliklerinin de yapılacağı Kıbrıs Çocuk Karnavalı 23 Nisan 2015’te sona erecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir