Hamilelik

1. Uluslararası Katılımlı Duvarsız Eğitim Çalıştayı

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde 1. Uluslararası Katılımlı Duvarsız Eğitim Çalıştayı başladı.

Eğitim ve öğretimi sınıf dışına, açık havaya taşımak için yapılan çalışmalarda büyük bir adım atılıyor. Türkiye’de, sınıf dışı (duvarsız) eğitim adına yapılan ilk ulusal girişim, 1. Uluslararası Katılımlı Duvarsız Eğitim Çalıştayı adıyla 15-17 Haziran tarihlerinde Samsun’da 19 Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Çalıştayda uzmanların, eğitmenlerin ve sivil toplum kuruluşlarının deneyimlerinin ve doğa bilimlerinin ortaya koyduğu bilgilere dayanarak tasarlanan uygulamalar ortak bir platformda tartışılacak. Sınıf dışı eğitim, ülkemiz koşulları da dikkate alınarak doğa bilimleri, sosyal bilimler ve eğitim bilimlerinin gereklilikleri doğrultusunda bilimsel düzlemde müşterek bir tanıma ulaştırılacak ve ülke çapında uygulanıp yaygınlaştırılması için gereken adımlar belirlenecek.

Duvarsız eğitim uygulayan farklı ülkelerden eğitimciler de deneyimlerini aktaracak. Ayrıca çalıştayda sınıfdışı ortamları eğitmi amaçlı kullanan duvarsız eğitim uygulayıcıları için ortak bir platform oluşturulması ve deneyimlerin bu platformda paylaşılması da amaçlanıyor.

Program:

slayt

Çalıştay Yeri: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi A Blok, Serra Otel Ege Salonu,
Kent Ormanı, Çakırlar Korusu ve Sahil, Meşe Tesisleri

Çalıştay Tarihi: 15-17 Haziran 2015

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir