Kültür Sanat

11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Bu yıl 11.si düzenlenecek olan Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 16 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. 29 Mayıs’a kadar devam edecek olan festival kapsamında, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki tiyatro toplulukları bir araya gelecek.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARININ HER SENE DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ BU YIL DA BİRBİRİNDEN FARKLI OYUNLARLA ESKİŞEHİRLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU. (İHA/ESKİŞEHİR-İHA)

Uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak amacıyla, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki tiyatro topluluklarını bir araya getirecek olan festivalde yurt dışından gösteri grupları da oyunlarını sergileyecek.

Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Programı 2016

eskisehir-cocuk-ve-genclik-tiyatro-festivali

Programı büyük haliyle görmek için tıklayınız.

2015 yılında gerçekleşen festivalde; İtalya’dan Dromocosmicas Tiyatrosu; Hollanda’dan DeStilte Dans Tiyatrosu, Fransa’dan Choc Trio Kumpanyası; Letonya’dan Stars’ Well Dans Tiyatrosu; Moldova’dan Izvoraşul Vessel Tiyatrosu, izleyicilerle buluşmuştu. Festivale aynı zamanda İstanbulimpro, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu gibi topluluklar da katılmıştı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir