Çocuk Haberleri

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali

İlki büyük ilgi gören Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’nin ikincisi için hazırlıklar başladı. 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali 9 Mayıs – 7 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

cocuk-bienali

İçi Dışından Büyük Olan Çocuklar

“İçim Dışımdan Büyük” sloganı ile Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan bienale; yerel, ulusal ve uluslararası çok sayıda kişi ve kurum da katkıda bulunacak. 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali 2015 tarihinde tüm çocuklara kapılarını açacak.

Atöyle Çalışmaları, Söyleşiler ve Sanatçı Etkinlikleri

Bienal kapsamında; çocuklar farklı sanat disiplinleri ile tanışırken; farklı malzeme, ifade biçimleri ve teknikler hakkında bilgi edinecek. Ani Setyan tarafından küratörlüğü gerçekleşecek olan 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’nde atölye çalışmaları, söyleşiler ve sanatçı buluşmaları ile Çanakkale’nin farklı mekanlarında izleyiciler ile buluşulacak.

2010 yılında, 2. Uluslararası Çanakkale Bienali sırasında, çocukların önerisiyle gerçekleştirilen Arkadaşım Bienal projesi ile ortaya çıkan Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, 2011-2012 yılında büyük ilgi gördü. Çocukları sanata teşvik eden ve bu alanda etkili çalışmalara ön ayak olan Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’ne 2015 yılında da büyük katılım bekleniyor.

9 Mayıs 2015- 7 Haziran 2015 Tarihlerinde Dünyadaki Tüm Çocuklar Davetli

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ile Arkadaşım Bienal, 9 Mayıs 2015- 7 Haziran 2015 tarihleri arasında dünyadaki tüm çocukları, hayal ve sanatı buluşturmaya davet ediyor.

Bienal ile İlgili Haberler

Ani Setyan – Çanakkale Çocuk Bienali Röportajı

2. Çanakkale Çocuk Bienali Başlıyor

2. Uluslararası Çanakkale Bienali Çalışmaları Başladı

Arkadaşım Bienal Sosyal Yaşam Evleri’nde

Çanakkale Çocuk Bienali Hazırlıkları Devam Ediyor

Çanakkale Çocuk Bienali Katılımları Devam Ediyor

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.