Alışveriş

2016’nın Renkleri ile Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu bebek eşyalarıyla ilgili en heyecan verici detaylardandır. Aileye yeni katılan bebeğinizin odasını 2016’nın renkleriyle dekore edebilirsiniz.

2016nın-renkleri

Uluslararası renk otoritesi Pantone, her yılın temasına uygun bir renk seçiyor. Pantone, bu yıl iki renk belirledi. Pantone’nin huzur, sakinlik ve dinginlik içeren 2016 yılının renkleri: Rose Quartz ve Serenity renkleri olarak belirlendi.

Pantone’nin yılın renkleri olarak belirlediği soluk pembe ve bebek mavisini bebek ve çocuk odalarının dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Soft ve pastel tonlardaki pembe ve mavinin uyumunu yansıtan Rose Quartz (Soluk Pembe) ve Serenity (Bebek Mavisi), bebeğinizin odasına enerji katacak.

Mavi Pembe Bebek Odası

Soluk Pembe ve Bebek Mavisi Bebek Odası Dekorasyonu

Bebekler ikinci aylarına geldiklerinde renkleri ve eşyaları algılamaya başlarlar. Bebeklere huzur veren açık tonlar sağlıkları gelişimlerine da katkı sağlayacaktır.

Bebek ve çocuk odalarının dekorasyonunda açık renkler tercih edilmelidir. Böylece ortamda ferah bir hava yaratılabilir. Bu durum haricinde de renk seçimi yapılırken mutlaka doğada bulunan pastel tonda renklerin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Stefan Radtke Studio

Görsel: Stefan Radtke Studio

Aşırı parlak, göz yoran renkler çocuğun huzurunu kaçıracak, odada uykuya dalmasını zorlaştıracaktır. Bunların yanı sıra, odanın ışığı kuvvetli olmalı ve ışık mutlaka tavandan gelmelidir.

Soluk pembe ve bebek mavisi de pastel tonları ile bu tarife uygun renklerdir. Sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkisi olması sebebiyle pastel tonlar bebek odalarında konforun yanı sıra estetiğin de gözetilmesine yardımcı olur.

Warline Painting Ltd.

Görsel: Warline Painting Ltd.

Soluk pembe ve bebek mavisi ortama ferahlık hissi vereceği için, özellikle küçük odaların büyük gösterilmesinde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra büyük odalar için de ideal bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

Jen Talbot Design

Görsel: Jen Talbot Design

Bebek odalarının duvarlarında bebek mavisi ve soluk pembe tonlarına boyayarak hem bu yılın trendini uygulayabilir hem de bebeğiniz için huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu renkler  bebeklere huzur vererek sağlıklı uyku uyumalarını sağlayabilir. Duvar renklerinin yanı sıra bebeklerin giydikleri kıyafetler ve battaniyelerde de bu renklerden seçilebilir.

Renkleri doğru kullanarak, bebek odalarını huzurlu ve estetik bir mekan olarak dekore edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.