Çocuk Etkinlikleri

23 Nisan 2020 Online Etkinlikleri

23 Nisan 2020 online etkinlikleri için bir liste hazırladık. Tüm çocukların 23 Nisan’ı kutlu olsun.

23 Nisan bu yıl online etkinliklerle kutlanıyor. İşte 23 Ninsan 2020 online etkinlikleri:

23 Nisan 2020 Online Etkinlikleri

Şişli Belediyesi

Şişli 23 Nisan’da Rengarenk! Sevgili minik komşularımız, sizler için özel olarak hazırladığımız 23 Nisan 100. Yıl Hatırası resmini boyayıp evlerinizin camına asarak Şişli’yi rengarenk yapmaya ne dersiniz? oyama yaptığınız resimleri #ŞişlideMutlulukVar etiketiyle paylaşıp bize göndermeyi unutmayın.

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi herkesi 23 Nisan’da balkonlara ve pencerelere davet ediyor. 23 Nisan saat 13.00’da herkesi balkonlarından ve camlarından gökyüzüne balon uçurmaya çağırıyor.

Beşiktaş Belediyesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu bu sene evlerimizde yaşayacağız. Beşiktaş Belediyesi olarak bu günü evde geçiren çocuklarımız için keyifli bir program hazırladık.

Konserler, eğlenceli ve eğitici göseriler, oyunlar, film gösterimleri, sürprizler ve çok daha fazlası YouTube/BesiktasBelediyesi adresinde olacak. 23 Nisan’da YouTube kanalımızda buluşalım; bayram coşkusunu birlikte yaşayalım…

23 Nisan Özel Yayın Programı

 • Yayın Başlangıç: 14.00
 • Konser: Beşiktaş Çocuk Korosu
 • Etkinlik Saati: Kukla Yapımı
 • Meddah: Masalların Dilinden – 1
 • Kukla Gösterisi: Alican ve Ahmet – 1
 • Çocuk Oyunu: Bilgin’in Krala Karşı Savaşı

 • Etkinlik Saati: Topaç Oyuncağı Yapımı
 • Meddah: Masalların Dilinden – 2
 • Kukla Gösterisi: Alican ve Ahmet – 2
 • Çocuk Oyunu: Keloğlan ve Karakaçan

 • Etkinlik Saati: Matematik Oyunu
 • Meddah: Masalların Dilinden – 3
 • Kukla Gösterisi: Alican ve Ahmet – 3
 • Çocuk Filmi: Köstebekgiller: Perili Orman

23 Nisan Online Geçit Töreni

Çocuklarımız için hazırladığımız YouTube yayınının yanı sıra Intagram hesabımızda çocuklarımızın fotoğraflarından oluşan online geçit töreni yapacağız.

Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınızın fotoğrafını #HerEvdeKutluOlsun etiketiyle bizimle paylaşın; 23 Nisan’da Instagram hesabımızdan düzenleyeceğimiz online geçit töreninde onlar da yerini alsın.

Pera Müzesi

Pera Öğrenme, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı kapsamında 4-6, 7-9 ve 10-12 yaş gruplarına yönelik özel bir program hazırladı.

Pera Müzesi’nin dijital sergilerinden hareketle oluşturulan programda canavarları yenen ressamlar, sihirli ilginç meyveler, hayali bir müzede canlanan heykeller, fincan ve kupalardan yayılan neşeli ritimler, hip-hop eşliğinde çılgın danslar, çocukların 23 Nisan’ı evde eğlenerek kutlamalarını amaçlıyor.

Pera Müzesi’nin koleksiyon sergisi Kahve Molası kapsamında, 4-6 yaş grubuna yönelik düzenlenen “Ritmini Bul” ve “Sihirli Meyveni Yarat” atölyelerinde çocuklar, Etiyopyalılar tarafından ‘sihirli meyve’ olarak adlandırılan kahvenin üretim süreci, içeceğe dönüşmesi ve sunumu ile ilgili bilgi edinip renkli kalemlerle kendi sihirli meyvelerini çizebilecek.

7-9 yaş grubuna yönelik “Fincanının Nesi Var?” adlı oyundaysa, evdeki farklı boyut ve şekillerde fincanlar bir araya getirildikten sonra, ebe olan oyuncu, bunlardan birini seçerek diğer oyuncuların sorduğu sorulara göre onlara ipuçları veriyor. Oyunda kullanılacak fincanlar, Kahve Molası sergisinde yer alan eserlerden de seçilebiliyor.

10-12 yaş grubuna yönelik “Origamiden Fincan Tasarımı” etkinliğinde ise çocuklar, katlama adımlarını takip ederek bir dosya kağıdını Kahve Molası sergisindeki eserler gibi kulpsuz bir fincana dönüştürdükten sonra, bu tasarımı kendi zevlerine göre boyayıp kişiselleştiriyorlar.

RESSAM CANAVARI YENER

Kesişen Dünyalar adlı koleksiyon sergisinden ilhamla, 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Canlanan Heykeller” oyununda çocuklar, hayali müze mekanında sergilenen heykellerin yerine geçerek onları canlandırırken, güvenlik görevlisi rolündeki oyuncuya hareket halinde yakalanmamaya çalışıyorlar.

Taş-Kağıt-Makası oyununun bir uyarlaması olan, 7-9 yaş grubuna yönelik “Elçi-Ressam-Canavar” oyununda; elçi ressamı, ressam canavarı, canavar ise elçiyi yenerek puan kazanıyor. 10-12 yaş grubuna yönelik “Elçiler Evimizde” etkinliğinde ise çocuklar, ülkelerine yani evlerine gelen bir elçiyi nasıl konuk edeceklerini deneyimliyor. Çocuklardan biri ev sahibi yani sadrazam rolünü üstlenirken, diğeri yabancı bir ülkeden gelen elçi rolünü oynuyor.

YAZIDAN DANSA…

Duvarların Dili sergisinden esinlenilerek 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Ev Dedektifi” oyununda, çocuklar ellerine veya ufak bir kağıda çizdikleri desene en çok benzeyen şekli bulmak üzere evin farklı köşelerini keşfe çıkıyor.

7-9 yaş grubu için tasarlanan “Bedenin Harfleri” etkinliği, çocukları, sevdikleri bir müzik eşliğinde hareket ederken, bedenleri ile yazı yazmaya ve ortaya çıkan sıradışı görüntüyü deneyimlemeye çağırıyor. Tüm aile bireylerinin katılabileceği, 10-12 yaş grubuna yönelik “Parça Parça Hareket ve Dans!”ta ise çocuklar, hip-hop müziği eşliğinde oyun oynarken aynı zamanda bir dans koreografisi yaratıyor.

100. yıl programını oluşturan tüm etkinlikler Google Arts and Culture sanat platformu üzerinden ziyaret edilebilen “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” , “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” ve “Duvarların Dili: Graffiti / Sokak Sanatı” sergilerinde yer alan eserlerden ilhamla hazırlandı.

Pera Öğrenme ekibi, çocukları ve aileleri, 23 Nisan programına özel bu etkinlikler sırasında üretilen eserleri, çekilen fotoğrafları ve dans videolarını #PeraÖğrenme etiketiyle sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor.

Borusan Holding

Borusan Holding, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını evlerde kutlayacağımız bu hafta çocuklar için düzenlediği pek çok online etkinliğin müjdesini verdi. Hafta boyunca Borusan Holding sosyal medya hesaplarından bilim, kültür ve sanat dolu özel etkinlikler çocukları bekliyor.

20 Nisan 2020, İstanbul. Borusan Holding, sağlık tedbirleri nedeniyle evlerde kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı kapsamında çocuklar için kültür, sanat ve bilim dolu bir hafta hazırladı. 21 Nisan Salı, 22 Nisan Çarşamba, 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma, Borusan Holding sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanacak etkinliklerle çocuklar 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşayacak. Canlı yayınlar, Borusan Holding Youtube ve Instagram kanalları üzerinden takip edilebilecek.

22 Nisan Çarşamba, 13.30-15.30 saatleri arasında, 5-7 yaş aralığındaki çocuklar için sürdürülebilir kalkınma hedefleri, karbondioksit deneyleri, yağ ve su deneyi, su arıtma deneyi gibi pek çok keşif etkinliğini içeren bir bilim atölyesi düzenlenecek.

24 Nisan Cuma, 13.30- 15.30 saatleri arasında, 8-9 yaş aralığındaki çocuklar için canlı yayında teknoloji odaklı bir atölye gerçekleştirilecek. Atölyedeki etkinlikler bilgisayar kullanım, kodlamanın neden yapıldığının anlatılması yapay zekânın hedeflerinin konuşulması ve yeni geliştirilen teknolojilerin hayatımıza etkilerinin tartışılmasını içerecek.

Ayrıca 23 Nisan Perşembe günü de Borusan Holding Instagram hesaplarında iki çok özel etkinlik çocukları bekliyor.

Borusan Contemporary ve DC Art iş birliğinde, DC Art’ın kurucusu ve İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Direktörü Gazi Selçuk, Borusan Instagram hesabından yapılacak canlı yayında çocuklar için çok renkli bir sanat atölyesi düzenleyecek. ‘Mutluluğun Portreleri’ başlıklı çalışmada, her katılımcı kendisi ile birlikte seçtiği aile fertlerinin en mutlu göründüğü hallerinin portrelerini resmedecek. Çalışmada evde bulunan renkli ya da beyaz kâğıtlar, gazlı kalemler, kuru boyalar, varsa akrilik veya sulu boyalar kullanılabilecek. Atölye canlı yayını saat 14.00’te başlayacak.

23 Nisan Perşembe saat 16.00’da ise bu kez Borusan Quartet üyesi viyola sanatçısı Efdal Altun, çocuklara özel bir 23 Nisan programı sunacak. Yaklaşık yarım saat sürecek klasik müzik dinletisi, sanatçının mizah dolu şovlarıyla müzik ve kahkaha dolu bir etkinliğe dönüşecek.

Canlı yayınların kayıtlarına Borusan Holding Youtube kanalı üzerinden erişmek her zaman mümkün olacak.

Anadolu Efes

#23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu evlerde yaşatıyoruz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı bu güzel günün 100. yılını çocuklarla birlikte dijital buluşmada kutluyoruz!

23 Nisan 100. Yıl Çocuk Koşusu

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında seninle birlikte sokaklarda bayraklarımızı sallayıp şarkılar söylemeyi çok istiyorduk ama sağlıklı kalabilmek için evlerimizde kalmak zorundayız.

Yine de senin süper güçlerine ihtiyacımız var!

Çünkü 100. yılda bütün çocuklar güçlerimizi birleştirip 100’er metre koşacağız. Böylece evlerimizde de sağlıkla hareket edebileceğimizi ve birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu herkese göstereceğiz!

23 Nisan saat 11:30’da , yaşadığın yer neresi olursa olsun, internet yayınını izlerken hep beraber koşacağız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yıl 23 Nisan 2020 online etkinlikleri ile kutlanıyor. Haydi sen de kutlamaya katıl.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir