Kültür Sanat

23 Nisan Çocuk Filmleri 2015

Mustafa Kemal Atatürk tarafından, tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Türkiye’nin her yerinde birçok etkinlik yapılacağı gibi, 23 Nisan’da sinemalarda çocuk filmleri öne çıkıyor.

23 Nisan Çocuk Filmleri

23 Nisan’da Vizyondaki Çocuk Filmleri

1. Evim (Home) Filmi

Evim (Home) FilmiGöçebe bir toplumun üyesi olan Off, beceriksizlikleri ve dalgınlığı nedeniyle grup tarafından dışlanmaktadır. Kendilerine yeni bir ev arayan topluluk, nihayet dünyayı keşfeder ve Off, gezegende kedisiyle yaşayan ve sakin bir hayatı olan Lüle ile tanışır. Off’un dünya adlı gezegende neden olduğu karışıklıklar için göçebe toplum Off’un peşine düşerken, Lüle ona yardım etmek için hazırdır.

Rihanna ve Jennifer Lopez’in de yer aldığı film 27 Mart 2015’te vizyona girdi. Evim (Home) filmi, 23 Nisan’da vizyondaki çocuk filmleri arasında yer alıyor. Filmin fragmanı için tıklayınız: Evim Türkçe Fragman

 

 


2. Kuzular Firarda

Kuzular Firarda FilmiEğlenmek ve sıkıcı hayatından uzaklaşmak için kendine bir gün ayırmak isteyen Koyun Shaun, şehre doğru yola çıkar. Ancak Shaun’un kendine ayırdığı gün, diğer koyunların da şehre gelmesiyle eğlenceli ve komik bir maceraya dönüşür. Koyunlar, şehirde gizlenmek için insan kılığına girer ve saklanmaya başlarlar. Koyun Shaun’un tek amacı ise işler iyice karışmadan, herkesi eve götürebilmektir.

17 Nisan 2015’te vizyona girecek olan Kuzular Firarda; çocukların eğlenerek izleyeceği çocuk filmleri arasında yer alıyor. 23 Nisan çocuk filmleri kapsamında, çocuklara hem önemli dersler veren hem de eğlenmelerini sağlayacak olan filmin fragmanı için tıklayınız: Kuzular Firarda Fragman

 


3. Maymun Prens

Maymun Prens FilmiMaymun Prens, tek kolunu kullanamadığı için babası Kral olan Eduard’ı tahttan uzaklaştırır ve ormanda tek başına yaşamaya mahkum eder. Arkadaş canlısı ve son derece meraklı olan Eduard’ın, ormanda başını derde sokması kaçınılmazdır. Ancak yardımsever bir maymun onu bulur ve koruması altına alarak, Eduard’a, ormanda nasıl yaşayacağını ve sevdiği şeyler uğruna mücadele etmenin önemi hakkında dersler verir.

23 Nisan’da vizyondaki çocuk filmleri arasında yer alan Maymun Prens, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların eğlenmesini sağlayacak.

Çocuklara evrensel değerler ile ilgili önemli mesajlar veren film, mücadele etmenin önemine de değiniyor. Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız: Maymun Prens Fragmanı


4. Ejder Yuvası (Dragon Nest)

Ejder Yuvasi FilmiEjder Yuvası, uzun yıllar boyunca elfler ile canavarlar arasındaki çekişmeye sahne olmuş Altera Ülkesi’nde meydana gelen olayları ele alıyor. Ejderha emrindeki kötü canavarların Altera Ülkesi’ne doğru yola çıkmasıyla, Altera’nın güvenliği yeniden tehlikeye düşer. Ejderhalara karşı koyabilecek ve ülkesini koruyabilecek tek kişi ise genç savaşçı Lambert’tir.

Sevilen video oyunu Ejder Yuvası’nın (Dragon Nest) sinema uyarlaması 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde, 17 Nisan 2015’te vizyona giriyor.

Çocukların merakla beklediği filmin fragmanı için tıklayınız: Ejder Yuvası (Dragon Nest) Fragman

 


5. Pinokyo Filmi

pinokyo filmiPinokyo, yaşlı marangoz Geppetto’nun meşe ağacını yontmasıyla ortaya çıkar. Yaşlı ve yalnız Geppetto, Pinokyo’yu büyük bir bağ ile sevmeye başlar. Pinokyo ise gerçek bir insan olma hayalini kurmakta fakat durmadan yaramazlık yaparak, başını derde sokmaktadır. Onu koruyup kollayan Geppetto ise Pinokyo’nun bu halinden oldukça yorulmuştur. Bir gün kasabadan kaçarak, bir kuklacının eline düşen Pinokyo, kendisini aramaya çıkan babası Geppetto’yu bir balinaya yem olmak üzereyken bulur. Peki Pinokyo, babasını kurtarmayı ve gerçek bir insan olmayı başarabilecek midir?

23 Nisan’da vizyona girecek olan Pinokyo, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, çocukların severek izleyeceği filmler arasında yer alıyor.

Türkçe seslendirmesini Alp Kırşan ve Cemre Kemer’in gerçekleştirdiği Pinokyo fragmanı için tıklayınız: Pinokyo Filmi Fragmanı


6. Sevimli Ejderha Kokonat

Sevimli Ejderha Kokonat FilmiSevimli Ejderha Kokonat, çok genç bir ejderha olan Kokonat’ın hikayesini ele alıyor. Ateş otlarını korumakla görevlendirilen Kokonat, bir anlık dikkatsizliği yüzünden, otları bir hırsıza kaptırır. Ailesini hayal kırıklığına uğrattığını düşünerek büyük üzüntü duyan Kokonat, ateş otlarını bulmaya karar verir. Arkadaşları ile birlikte çıktığı eğlenceli macerada, ejderhalar için büyük önem taşıyan ve son derece eğlenceli olan bir keşifle geri döner

13 Mart 2015’te vizyona giren animasyon film Sevimli Ejderha Kokonat, 23 Nisan’da vizyonda izlenebilecek çocuk filmleri arasında yer alıyor.

Sevimli Ejderha Kokonat filminin fragmanını izlemek için tıklayınız: Sevimli Ejderha Kokonat Fragman

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir