Çocuk Haberleri

3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Antalya’da Gerçekleştirildi

‘daAntalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonluğunda bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilen 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı “Geleneksel Çocuk Oyunları” finalleri yapıldı. 

çocuk oyunları şenliği-3

Antalya´da 15 Mart´ta başlayan ve kent genelindeki bin 26 okulun 2, 3, 4, 5 ve 9. sınıflarında eğitim gören 60 bin 60 öğrencisinin katıldığı, “yakan top, tombik, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca” gibi oyunlardan oluşan 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin final karşılaşmaları, Zeytinköy 100. Yıl Spor Tesisleri’nde başladı.

Açılış konuşmasının ardından “mendil kapmaca” oyunu ile çocuk oyunları şenliği finalleri başlatıldı. İlkokuldan, liseye kadar öğrencilerin katıldığı şenlikte, yakan top, tombik, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca ve bayrak yarışı kategorilerinde yarışlar düzenlendi.

çocuk oyunları şenliği-5

Şenliklerin amacı; unutulmaya yüz tutmuş oyunları çocuklarla tanıştırmak, çocukların sosyal, fiziksel, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak, liderlik yeteneğini geliştirmek ve bunun yanında kötü alışkanlıklardan uzak tutmak.

Teknoloji Çocukları Odalarına Kapatıyor

Bin 250 öğrenci ile şenliğin final yapıldı. Geleneksel çocuk oyunları oynayarak çocuklar unutulmaya yüz tutan oyunları canlandırma fırsatı yakaladıklar.

çocuk oyunları şenliği-4

Teknolojik gelişmelerin odasından çıkmaz, bilgisayar başından kalmak hale getirdiği çocuklar geleneksel çocuk oyunları ile akranlarıyla bir arada olmayı ve ekip ruhuyla hareket etmeyi deneyimlemiş oldu.

Gelenekleri yaşatmak adına Halk oyunları gösterisi sunulan Geleneksel Çocuk oyunları finallerinde  Hanım Ayten Çağıran İlkokulu öğrencilerinin Teke yöresi halk oyunları gösterisi de ilgiyle izlendi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.