Kültür Sanat

3. İstanbul Tasarım Bienali Çocuk ve Genç Atölyeleri

3.İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenen “Gezegenimiz için Hayal Et, Düşün, Tasarla” 23 Ekim ile 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

bianel-cocuk-ve-genclik-tasarimİlkokul 2,3 ve 4. sınıfların; ortaokul 5.,6.,7 ve 8. sınıfların katılacağı bienal programında, çocuklar kendi yaş gruplarına uygun olan programlara katılacak. Çocuklar bienali hafta içi okul etkinlikleri kapsamında gezebileceği gibi, hafta sonları serbest etkinlik yapılacak.

İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik atölye ve eğitim programını İnformel Eğitim-cocukistanbul gerçekleştiriyor. “Biz İnsan Mıyız? Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığıyla, “insan” ve “tasarım” kavramlarını inceliyor; tasarımın insan ve yaşamı nasıl şekillendirdiğini düşünmeye teşvik ediyor.

Çocuk ve Genç Atölyeleri Programı

Bienal, hafta sonları serbest programında belirlenen günlerde saat 11.00 ile 17.00 arasında gezilebilecek. Hafta içi ise okul etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencileri bienali gezebilecek. Kontenjanı 25 öğrenci ile sınırlı olan okul programı 2 saat sürecek.

Hafta Sonu Programı

  • 23 Ekim Pazar
  • 29 Ekim Cumartesi
  • 6 Kasım Pazar
  • 12 Kasım Cumartesi
  • 19 Kasım Cumartesi

3.İstanbul Tasarım Bienali Çocuk ve Genç Atölyeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.cocukistanbul.org/cocukistanbulatolye/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir