Çocuk Yarışmaları

3.Muyu Resim Yarışması 2018

Türkiye’deki genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve geçici ikame merkezlerinde kalan çocukların katılabileceği 3.Muyu Resim Yarışması için son başvuru tarihi 9 Nisan 2018 olarak belirlendi.

Göç İdaresi tarafından düzenlenen ve teması “Zenginliğimizin Farkındayız” olan 3.Muyu Resim Yarışması kapsamında iki farklı kategoride hediye çantası ve dizüstü bilgisayar hediye edilecek.

3.Muyu Resim Yarışması Katılım Şartları

 1. Yarışmaya her çocuk tek bir eserle katılabilir.
 2. Yarışmanın konusu “Zenginliğimizin Farkındayız” olarak belirlenmiştir. Yarışmaya gönderilecek eserler, farklı ülkelere göç etmiş ya da göç etmek zorunda bırakılmış insanların, göç ettikleri ülkeyi zenginleştirmesi ile ilgili olmalıdır.
 3. Resimler 35×50 cm beyaz resim kağıdı üzerine yapılacaktır.
 4. Resim tekniği serbesttir.
 5. Eserler, paspartu ve çerçeve kullanılmadan iki mukavva arasına konularak zarf içinde gönderilecektir. Zarfın üzerinde “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Muyu Resim Yarışması” ibaresi yer almalıdır.
 6. Eserlerin ön yüzünde imza ya da isim bulunmamalıdır.

muyu resim yarışmasıYarışmaya Nasıl Katılabilirim?

Yarışmaya gönderilecek eserlerin arka kısmına, öğrencinin;

 • Adı soyadı,
 • Yaşadığı il ve ilçe,
 • Okul adı ve sınıfı
 • Adresi
 • Telefon numarası

yazılarak eser iki mukavva arasına paspartu kullanılmadan konulmalı ve zarflanmalıdır. Zarfın ön yüzüne “Göç İdaresi Genel Müdürlüğüm Muyu Resim Yarışması” yazılmalıdır. Eserler Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne kargo ya da posta ile teslim edilebilir.

Adres: Lalagül Çamlıca Mahallesi, 122. Sokak, No:4, Demetevler/Yenimahalle/Ankara

Muyu Resim Yarışması Ödülleri

Yarışma ilkokul ve ortaokul kategorilerinde değerlendirilecek ve her kategoriden 5 öğrenciye dizüstü bilgisayar ile hediye çanta verilecektir.

Son başvuru tarihi 9 Nisan 2018 olarak belirlenen 3.Muyu Resim Yarışması hakkında daha fazla bilgi almak için uyumcocuk.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı