Kültür Sanat

31. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği

İstanbul Şehir Tiyatroları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ve 100.yılı şerefine Çocuk Şenliği düzenliyor.

cocuksenligi_afisler20 Nisan 2015 Pazartesi günü başlayacak olan İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği kapsamında, onlarca oyun, atölye çalışması, söyleşi ve konser gibi etkinlikler çocuklarla buluşacak.

Şehrin Tiyatrosu Şehrin Çocukları ile Buluşuyor

Geleneksel olarak düzenlenen Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği kapsamında, hem Anadolu yakası hem de Avrupa yakasında bulunan tiyatro salonlarında çocuk oyunları ve etkinlikler düzenlenecek.

İstanbul Avrupa yakasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Gaziosmanpaşa Şehir Tiyatroları Sahnesi, Kağıthane Sadabad Sahnesi ve İstanbul Anadolu yakasında Ümraniye Şehir Tiyatroları Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

32 Seans Tiyatro Oyunu

31. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği

Bu yıl 31.si düzenlenecek olan Çocuk Şenliği kapsamında, 16 tiyatro ekibi temsilleri ile çocukları hem eğlendirecek hem de çocuklara tiyatro ve sanat sevgisi aşılayacak. 31. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği kapsamında toplamda 32 seans çocuk oyunu sergilenecek.

Çocuklar için Atölye Çalışmaları

Çocuklara yönelik; resim, heykel, dans, yoga, pandomim gibi alanlarda 20 atölye çalışması yapılacak. Atölye çalışmaları ile çocukların yeteneklerini ortaya çıkarma, geliştirme ve çocukları sanatsal faaliyetlere yönlendirme hedeflenecek.

Çocuk Şenliği Kapsamında 5 Konser Verilecek

Orf, kalsik müzik, rap ve engelli mehteran takımı ise 31. İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği kapsamında, 5 konser verecek.

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği 20-24 Nisan Arasında Gerçekleşecek

Şenlik kapsamında, başta tiyatro olmak üzere, sanat dünyasının tanınan isimleri de çocuklarla bir araya gelecek. Çocukları tiyatro ve sanat dallarıyla buluşturarak, sanata olan ilgilerini artırmak amacıyla düzenlenecek olan İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Şenliği 20 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir