CiciPedia

37. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği

TRT tarafından bu yıl 37.si düzenlenecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliği, dünyanın farklı bölgelerinden 40’a yakın ülkenin ve Türkiye genelindeki şehirlerin katılımıyla Antalya’da gerçekleşecek.

senlik-yuruyusu-37-trt-cocuk-senligi

TRT 23 Nisan Çocuk Şenlikleri, 15 Nisan Çarşamba günü yapılacak olan 23 Nisan Şenliği Yürüyüşü ile başlayacak.

TRT Çocuk Şenliği Çocuk Ülkesi Etkinlikleri

TRT 37. 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin başlangıç tarihi olan 15 Nisan’da Çocuk Ülkesi açılışı da yapılacak. 15 Nisan Çarşamba günü saat 15.15’te açılacak olan Çocuk Ülkesi, 23 Nisan’a kadar her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında, TRT Çocuk Kanalı’nın en sevilen karakterlerini çocuklarla buluşturacak.

cocuk-ulkesiKöstebekgiller, Elif’in Düşleri, Canım Kardeşim, Kuzucuk gibi TRT Çocuk Kanalı’nın en sevilen karakterlerinin çocuklarla buluşacağı Çocuk Ülkesi’nde açılacak stantlar ile çocuklar TRT Çocuk Dergileri’ni ücretsiz olarak alabilecek. Ayrıca Çocuk Ülkesi’nde sürpriz hediyeler de verilecek.

Türk Hava Kurumu gösterisi ve TÜBİTAK Bilim Etkinliği de Çocuk Ülkesi’nde çocukların hem eğlenmesini hem de farklı bilgiler öğrenmesini sağlayacak.


TRT Çocuk Kahramanları 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde

trt-cocuk-kahramanlari37. TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği kutlamaları, Çocuk Ülkesi’nin açılışı ile başlayacak. Çocuk Ülkesi’nin açılışı için, Antalya’da yürüyüş yapacak çocuklara, TRT Çocuk Kahramanları da eşlik edecek. Rafadan Tayfa, Köstebekgiller, Canım Kardeşim, Nane ve Limon, Pırdino başta olmak üzere, TRT Çocuk Kanalı’nın sevilen kahramanları, 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklarla birlikte eğlenecek.


Mustafa Ceceli Konseri

mustafa-ceceli-konseriTRT Çocuk Şenliği tarafından gelenekselleştirilen halk konserleri bu yıl da devam edecek. 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında, 19 Nisan 2015 saat 19.30’da Mustafa Ceceli, Antalya’da konser verecek. Tüm halka açık ve ücretsiz olan halk konserine 23 Nisan kapsamında farklı ülkelerden Antalya’ya gelen çocuklar da katılacak.


Anıtkabir Ziyareti

trt-23-nisan-cocuk-senligi-anitkabir-ziyareti37. TRT Çocuk Şenliği kapsamında, Antalya’ya gelen yabancı çocuklar, Anıtkabir’i ziyaret edecek. 23 Nisan’ı dünyadaki tüm çocuklara armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ettikten sonra ise çocuklar, Başbakan, Meclis Başkanı, TRT Genel Müdürlü ve Cumhurbaşkanı’nı ziyaret edecek.


Çocuklar Tiyatro Temsillerini Ücretsiz İzleyecek

TRT 37. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında, Antalya Kültür Merkezi’nde birçok tiyatro oyunu ücretsiz olarak gösterilecek.

15-22 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak olan etkinlikler ile çocuklar 1 hafta boyunca çocuk tiyatrolarını ücretsiz olarak izleyecek.

trt-23-nisan-senligi-cocuk-tiyatrolariAntalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu, Kepez Belediyesi Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından sergilenecek oyunlar, Antalya Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Çocuk Şenliği boyunca her gün saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında sahnelenecek olan tüm oyunlar çocuklar ve tüm halk için ücretsiz olacak.


Dünya Çocukları Gösterileri

TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, Antalya’ya misafir ülkelerden gelen çocuklar dans gösterileri sergileyecek. Renkli kıyafetler ve kendi müzikleri eşliğinde Antalyalılar için dans gösterisi yapacak olan Dünya Çocukları, 17 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında halka açık ücretsiz gösteriler düzenleyecek.

dunya-cocuklari-gosterileri17 Nisan Cuma

Ülke Gösterileri 1-2 : 15:00 ve 17:30 Cumhuriyet Meydanı

18 Nisan Cumartesi

Ülke Gösterileri 3-4 : 15.00 ve 17:30 Cumhuriyet Meydanı

19 Nisan Pazar

Ülke Gösterileri 5-6 : 15:00 ve 17:30 Kepez Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu


Canım Kardeşim Müzikal Gösterimi

37. TRT Çocuk Şenliği için Antalya’da kurulan Çocuk Sahne’de Canım Kardeşim Müzikali 15-22 Nisan tarihleri arasında çocuklarla buluşacak.

TRT Çocuk Kanalı’nın en sevilen çizgi filmleri arasında yer alan Canım Kardeşim, bu kez müzikal olarak, canlı gösterimle çocukların karşısında olacak.

Canım Kardeşim Müzikal Gösterisi

Çocuklara evrensel değerleri öğretmeyi amaçlayan, aynı zamanda çocukların iyi vakit geçirmelerini sağlayan Canım Kardeşim karakterleri, çocuklara yardımlaşma, dostluk, iyilik gibi kavramların önemini bir kez daha vurgulayacak.

Antalya’da kurulacak olan Çocuk Sahne’de gerçekleşecek olan Canım Kardeşim Müzikali, tüm dünya çocuklarına ücretsiz olacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı