Çocuk Haberleri

39. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Hazırlıkları Başladı

TRT tarafından 2017 yılında 39.kez düzenlenecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliği, bu yıl Nevşehir’de yapılacak. 18 Nisan’da başlayacak olan çocuk şenliği için Nevşehir’de hazırlıklar sürüyor. 

2017 TRT 23 Nisan Şenliği

18 Nisan ile 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan şenliğe her ülkeden 9-13 yaş aralığında ortalama 14-16 çocuk ve 2 mihmandardan oluşacak gruplar katılacak. Yurt dışından gelen çocuklara Türkiye’nin tanıtılması için çocuklar kendi yaşıtları ile “Kardeş Çocuklar” tarafından misafir edilebilecek.

Nevşehir’deki programda çocuklar şehir merkezi, Avanos, Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar ve Göreme’ye ziyaretler gerçekleştirecek. Çocukların hem eğlenmesi hem de farklı kültürlerden yaşıtlarıyla bir araya gelmesini sağlayacak olan şenlik kapsamında onlarca farklı etkinlik düzenlenecek.

23 nisan şenlik takvimi

2017 TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında hazırlanan program 18 Nisan’da Avanos Güray Müzesi gezisi ile başlayacak. Şenliğin ikinci gününde ise Şenlik Açılışı ve Yürüyüş olacak.

Şenlikte ilk açıklanan programa göre Koray Avcı konseri yapılacakken değişikliğe gidilerek Yusuf Güney’in konser vermesine karar verildi. Aynı zamanda şenliğin son gününde düzenlenen halk konseri için de ilk açıklama Can Bonomo’nun konser vereceği şeklinde olurken, güncellenen şenlik takvimine göre konser Emre Aydın tarafından verilecek.

25 Nisan’da düzenlenen konser ile sona erecek olan  23 Nisan Şenliği’nin ardından yurt dışından gelen çocuklar ülkelerine geri dönecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir