Çocuk Haberleri

4.İstanbul Çocuk Bienali 19 Nisan’da Başlıyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali 19 Nisan ile 23 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul’un farklı mekanlarında çocukların yarattığı eserlerin sergileneceği bienal için müzik ve sahne sanatları ile ilgili başvuru süreci devam ediyor.İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali

Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden her yaştan çocuğun eserlerinin sergileneceği bienalde, görsel sanatlar için başvuru süreci sona erdi. Ancak müzik ve sahne sanatları ile ilgili başvurular, 1 Mart’a kadar devam edecek. 19 Nisan 2016’da başlayacak olan bienal, 23 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek.

İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin bu yılki teması “Uyandırma Servisi” olacak.

Bienal Atölyeleri: Know How

Çanakkale Çocuk Bienali ile birlikte, Türkiye’nin en büyük çocuk bienalleri arasında yer alan ve iki yılda bir defa düzenlenen İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında düzenlenecek olan atölyeler ile yurt içinden ve yurt dışından sanat ve eğitim alanında fark yaratan kişi ve kurumlar, öğretmen, öğrenci ve velilerle buluşacak. Bienalin Know How bölümü olan atölye çalışmaları kapsamında, çocuklar akademisyen, sanatçılar ve uzmanlar eşliğinde; baskı, stop motion, dram, hikaye anlatıcılığı, edebiyat atölyeleri gibi farklı disiplin ve sanat alanlarında bilgi alacak.

Bienal Performansları

4.İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında, İstanbul’un kalabalık alanlarında çocuklar canlı performans sergileyecek. İstanbul Taksim Meydanı ve Kadıköy’de düzenlenecek olan performans etkinliklerinde çocuklar müzik ve dans performanslarıyla izleyiciler ile buluşacak.

Konferans Panel ve Söyleşiler

İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali kapsamında, yetişkinlere yönelik çalışmalar da yapılacak. Konferans, panel ve söyleşiler, bienal boyunca öğretmen, ebeveyn, eğitimci, sanatçı ve diğer katılımcıların yer aldığı izleyicilerle buluşacak.

19 Nisan ile 23 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında, yurt içi ve yurt dışından bienale katılan binlerce çocuğun eserleri İstanbul’un farklı mekanlarında izleyicilerle buluşacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir