Çocuk Haberleri

4.İstanbul Çocuk Bienali Kıbrıs Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye’de düzenlenen en büyük çocuk ve gençlik bienalleri arasında yer alan Uluslararası İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali için Kıbrıs’tan başvurular devam ediyor.İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali

Müzik, sahne sanatları ve görsel sanatlar ile ilgili başvuruları sona eren bienalde, Kıbrıs için başvurular 20 Mart 2016’da sona erecek. Nisan ve mayıs ayları boyunca sergilenecek olan bienal çalışmaları içerisinde; İstanbul’da öğrenim gören 3 milyon öğrencinin çalışmaları ile dünya genelindeki çocuk ve gençlerin sanat çalışmaları yer alacak.

Bienal 2016 Nisan ve Mayıs Boyunca Devam Edecek

Plastik sanatlar disiplinler olan heykel, seramik, resim, fotoğraf, film, video art, yeni medya çalışmalarının güncel uygulama ve düzenlemeleriyle sanatçı sunumu, performans, video gösterimleri, söyleşi, konser, panel ve edebiyat buluşmaları gibi etkinlikler bienal çalışmaları arasında yer alıyor. İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında, İstanbul’daki kapalı mekanlar ile açık alanlar kullanılacak.

2016’nın nisan ve mayıs ayları boyunca, İstanbul’un farklı mekanlarında, dünyanın farklı bölgelerinden katılan çocukların eserleri ve performansları gösterilecek. Bienal kapsamında öğretmen eğitimleri, söyleşi ve diğer etkinliklere de yer verilecek. Genç sanatçıların ve kültür endüstrisinin geliştirilmesi ve kültür aktörlerine katkıda bulunulması amacıyla gerçekleştirilecek olan bienal, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın 2010 yılından bu yana devam eden ve desteklenen tek projesi olma özelliğini de taşıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.