Kültür Sanat

4. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali 22-29 Mayıs’ta

Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin dördüncü maddesine kamuoyunun dikkatinin çekilmesi ve çocuk hakları fikrinin yaygınlaştırılmasını hedefleyen “4. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali”, 22 – 29 Mayıs tarihinde Bursa’da gerçekleştirilecek.

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin, çocuk hakları konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlediği festival süresince, çocuk hakları, yine çocukların gözünden anlatılacak.

4. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali’nde bu yıl, film gösterimleri, atölye çalışmaları ile panel ve söyleşiler düzenlenecek. Aynı zamanda, şehir dışından gelen çocuk ve yetişkin katılımcılar için şehrin tarihi ve turistik mekânlarına gezi düzenlenecek.

4. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali

Film gösterimleri

Kısa, uzun, belgesel, animasyon, kurmaca filmlerin katılabileceği festivalin “Çocuk Yönetmenler” bölümünde 18 yaşından küçük yönetmenlerin, her tür ve konudaki filmleri yer alacak.

Atölye çalışmaları

Festival boyunca, çocukların katılabileceği sinema, fotoğraf ve resim atölyeleri düzenlenecek. Böylece çocukların, eğitmenler desteğiyle çocuk hakları konusunda üretimde bulunmaları, bunların sergilenmesiyle de düşünce ve isteklerinin görünür olması sağlanacak.

Panel ve söyleşiler

Türkiye’nin farklı illerinden, çocuk hakları alanında çalışan akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ailelerin katılımıyla, çocuk hakları konulu sunumlar, panel ve söyleşiler düzenlenecek.

Festival resim, fotoğraf ve filmlerinizi bekliyor

Daha önceki festivaller de olduğu gibi festival bu yıl da film, resim ve fotoğraflarınızı bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için: 4. Uluslarrası Çocuk Hakları Film Festivali

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir