Çocuk Haberleri

5. Ulusal Çocuk Kongresi Mayıs Ayında Yapılacak

Türkiye genelindeki üstün yetenekli öğrencilerin yaptıkları araştırma ve projeleri sunacakları 5.Ulusal Çocuk Kongresi 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında Bağcılar’da yapılacak.Ulusal Çocuk Kongresi

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan kongreye, Bilim Sanat Merkezleri içerisinde eğitim gören 300 öğrenci katılacak. Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenecek olan kongrede, çocuklar bilimsel konularla ilgili hazırladıkları projelerini sunacaklar.

Çocukları ve gençlerin bilimle ilgilenmesini teşvik etmek ve bilimsel araştırma yapmalarına imkan ve ortam hazırlamak amacıyla başlatılan Ulusal Çocuk Kongresi’nde; fen bilimleri, sosyal bilimler, matematik, astronomi, sanat ve dil bilimleri alanında hazırlanan projeler yer alacak.

Ulusal Çocuk Kongresindeki İcatlar

Bilim ve Teknolojinin ÖnemiKullandıkça şarj olan cep telefonu, uyandıran kalem, nano teknoloji galoş, motorlu taşıma sedyesi, sürücü uyandırma ikaz sistemi, brusella hastaları için peynir makinesi, popüler kültür manipülasyonu gibi icatların yer aldığı Ulusal Çocuk Kongresi’nde, çocuklar Bilim Sanat Merkezlerindeki çalışmalarını sergilemiş olacak.

6,7 ve 8 Mayıs 2016 tarihlerinde, Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek olan 5. Ulusal Çocuk Kongresi’nde çocukların ve gençlerin bilimle ilgilenmesini teşvik etmek de amaçlanacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. alikutay

    16 Nisan 2016 at 07:48

    bu tür üstün yetenekli okulların tüm illerde olması gerekiyor. keşke köylerdeki çocuklarımızında yeteneklerini keşfedip onları köreltmeseydik.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı