Kültür Sanat

5.Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali

27-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali’ne Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden en az 10 bin çocuğun katılması bekleniyor.

Festivalin Teması, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 5. Madde

2010 yılında başlatılan ve 2055 yılına kadar sürdürülmesi planlanan festival kapsamında, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin bir maddesi festival teması olarak belirleniyor. 2016 yılında 5.si düzenlenecek olan Çocuk Hakları Film Festivali’nin teması, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 5.maddesi olacak.

Çocuk Hakları Film FestivaliÇocuk Hakları Sözleşmesi 5. Maddesi: Devlet, hakların uygulanması konusunda çaba gösterirken başta anne baba olmak üzere çocuktan sorumlu olan kişilerin haklarına karşı saygılı olur.

Çocukların gerek dünyada, gerekse Türkiye’de haklarının farkında olmasını sağlamayı amaçlayan Çocuk Hakları Film Festivali, çocukların bu şekilde daha bilinçli hale gelmesini ve haklarını bilen, yaşayan ve davranış kültürüne dönüştüren bireyler olarak toplumda yer almalarını hedefliyor.

Çocuk Hakları Film Festivali 27-31 Mayıs 2016’da

27-31 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5.Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali kapsamında; atölyeler, paneller, sinema sanatçıları, yaratıcı etkinlikler, çocuklar arasındaki eşitsizliğe dikkat çeken söyleşiler gibi birçok etkinlik yer alacak. Çocuk hakları konusunda ilk 10’a giren film eser sahipleri, festival konuğu olarak davet edilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir