Çocuk Yarışmaları

8. Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması 2017

Gratis tarafından düzenlenen ve bu yıl 8.si gerçekleştirilecek olan çocuk resim yarışması için son başvuru tarihi 31 Mart 2017 olarak belirlendi.

7-10 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği yarışmanın bu yılki teması “hayalimdeki meslek” olarak belirlendi.

Çocukların hayal gücünü geliştirmelerine yardımcı olmak ve hayalini kurdukları mesleği kağıda dökerek anlatmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen resim yarışması için Türkiye genelinden çocuklar katlabilecek.

Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması Katılım Şartları8. gratis resim yarışması

 • Yarışmaya 7-10 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilir.
 • Resimler A3 boyutundaki (42cm x 29,7cm) kağıtlara yatay olarak yapılmalı ve resimler paspartusuz olmalıdır.
 • Resimlerde sulu boya, pastel boya, sentetik boya, yağlı boya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem ya da çini mürekkebi kullanılabilir.
 • Yarışmaya kayıt yaptırmak için çocukların velileri ile birlikte herhangi bir Gratis mağazasına eserlerini teslim etmesi yeterlidir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması sonuçları 23 Nisan 2017 tarihinde açıklanacaktır.

8. Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması kapsamında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecektir. Resim yarışması hakkında detaylı bilgi almak için www.gratis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 Yorum

3 Yorum

 1. asya

  23 Nisan 2017 at 23:54

  Resim yarışmasının sonuçlarına nasıl bakacam

 2. Başak

  26 Mart 2017 at 15:21

  Ben resmimi yaptım şartları okuyacak zaman mı var? Hayal kırıklığına uğradım A4 e yapsak ne olur ki? Ben A3 bilmem ve evde yok . Resimle uğraştım buna damı hayır 4-5 kere yaptım ya şuna çok uğraştım süs bile yaptım tek yanlış A4 yapmış olmam. Hayal kırıklığı işte martin başlangıcından beri yapıyorum yani.. 🙁

  • Editor

   29 Mart 2017 at 10:35

   Buna çok çok üzüldük Başak. Keşke resmi yapmaya başlamadan önce şartları okusaydın. Ne yazık ki bizim yapabileceğimiz bir şey yok çünkü yarışmayı biz düzenlemiyoruz. Ama istersen sen gratis’i arayarak durumu anlatabilir ve ne yapabileceklerini sorabilirsin. @Başak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı