Kültür Sanat

8.Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali

8.Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında, dünyanın en ünlü kum heykeltıraşları Antalya’da buluşacak. Devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergileneceği festival, 1 Mayıs 2015 tarihinde Sandland Lara’da ziyaret edilebilecek.

Dünyaca Ünlü Kum Heykeltraşları Antalya Buluşacak

antalya-uluslararası-kum-heykel-festivaliDünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer alan ve bu yıl 8.si düzenlenen Uluslar arası Antalya Kum Heykel Festivali; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Gazeteciler Cemiyeti gibi birçok kurum tarafından destekleniyor. Global Design Art Works tarafından düzenlenen kum heykel festivali, çocukların büyük ilgisini çektiği gibi her yaştan insana hitap ediyor.

Mayıs ayında gerçekleşecek olan festivalin bu yılki konusun ise İmparatorluklar II olarak belirlendi. Yalnızca kum ve su kullanılarak yapılan dev heykeller için sanatçılar birkaç kişi ile birlikte çalışıyor. Felsefik yaklaşımlı bir sanat türü olan kum heykelciliği, her şeyin bir gün yok olacağı ideolojisini taşıyor.

antalya-kum-festivali

Antalya’nın ünlü Lara Sahil Bandı’nda 7 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek olan festivalde, yaklaşık olarak 10 bin ton nehir kumu kullanılacak. Profesyonel kum heykel sanatçılarının 3 hafta sürecek performansları hafta içi her gün saat 10.00 ile 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 8. Uluslar arası Antalya Kum Heykel Festivali ziyaret fiyatları ise şöyle:

  • Aile Bileti: 30 TL
  • Tam Bilet: 12 TL
  • 7-18 Yaş: 8 TL
  • 3-6 Yaş: 6 TL

1 Mayıs 2015 tarihinde başlayacak olan Antalya Uluslararası Kum Heykel Festivali biletleri biletix.com’dan temin edilebilir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir