Çocuk Haberleri

Akıllı Çocuk Telefonu Türkiye’de Satışa Sunuldu

Çocuklara her an ulaşılmasına imkan vererek, çocukların güvenliğini sağlamayı amaçlayan “akıllı çocuk telefonu” Türkiye’de Wiky Watch markası ile satışa sunuldu.Akıllı Çocuk Saati

Farklı renkleri bulunan ve görüntüsü itibariyle bir çocuk saatinden farkı olmayan “Wiky Watch”, SIM kartı ile çalışıyor. Herhangi bir operatöre ait SIM kartı ile çalışabilen akıllı telefon ile hem sesli görüşme hem de internet bağlantısı sağlanabiliyor.

Wiky Watch, çocuğun nerede olduğunu harita üzerinden anlık olarak görüntüleme imkanı verdiği gibi, çocuğun hangi yolları kullandığı, hangi güzergah üzerinde hareket ettiğini de gösteriyor. Uygulama aynı zamanda, belirlenen alanın dışına çıkıldığında uyarı da veriyor. Bu sayede, çocuklar uzak bölgelere gittiğinde, bildirim alınarak, müdahalede bulunabiliyor.

Akıllı çocuk telefonu aynı zamanda, çocukla ilgili sağlık verileri de sağlıyor. Gün içerisinde kaç adım atıldığı, ne kadar yol alındığı ve ne kadar kalori harcandığı ile ilgili bilgiler de veriyor. Aynı zamanda, akıllı çocuk telefonunda “kalp” uygulaması da bulunuyor. Bu şekilde, akıllı çocuk telefonuna “kalp” gönderilebiliyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.