Çocuk Haberleri

Aksigorta Çiçeği Burnunda Annelerin Yanında

Aksigorta, Bireysel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan doğum teminatı, yeni doğum yapan annelerin, bebekleriyle birlikte başlayacakları yeni hayatlarına destek verecek yeni hizmetini tanıttı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da verilen hizmet kapsamında, Aksigorta Bireysel Sağlık Sigortası bulunan anneler, doğumlarının ardından bir hafta içinde ya da bebeğin göbek bağı düştükten sonra deneyimli yenidoğan hemşiresi tarafından evlerinde ziyaret ediliyor. Uzman hemşireler tarafından ziyaret edilen anne ve bebeklerinin genel bakım ve kontrolleri yapılarak, en çok ihtiyaç duyulan konularda bilgilendiriliyorlar.

Yeni doğum yapan anneler ve/veya bakıcıları, uzman yenidoğan hemşireleri tarafından, bebeğin boy-kilo, baş çevresi kontrolünden ev ortamının değerlendirilmesine, vital bulguların kontrolünden ağız, göz, burun, kulak, tırnak ve alt bakımına, yıkanmasından emzirilmesine ve beslenmesine kadar pek çok konuda en doğru ve güncel bilgilerle uygulamalı olarak eğitilirken, kendileri ile ilgili de beslenme, lohusalık psikolojisi, dikiş, göğüs, yara bakımı ve kontrolü gibi konularda bilgi sahibi oluyorlar.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.