CiciceeTV

Angry Birds 2 – Fragman

Angry Birds 2 Columbia Pictures, Rovio Animation ve Sony Pictures Animation tarafından yayınlanan ve Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılan Rovio Entertainment’ın Angry Birds video oyun serisine dayanan, bilgisayar animasyonlu bir komedi filmi.

Angry Birds Filminin (2016) devamı olan film, John Rice’ın ortak yönettiği Thurop Van Orman’ın yönettiği ve Peter Ackerman, Eyal Podell ve Jonathon E. Stewart tarafından yazılmış. Filmde Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Bill Hader ve Peter Dinklage rollerini ilk filmdeki rollerine yenilerken, yeni gelenler Leslie Jones, Rachel Bloom, Nicki Minaj, Awkwafina, Sterling K. Brown ve Eugenio Derbez rol aldılar.

angry birds 2

Kızgın Kuşlar 2 Konusu

Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan Angry Birds filminin devam halkası olan yapımında uçamayan kuşlar ve yeşil domuzların yaşadığı maceralar konu ediliyor.

Angry Birds 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

ABD’de 14 Ağustos 2019’da, Türkiye’de ise 16 Ağusos 2019’da gösterimi yapılacak.

angry birds 2

Kızgın Kuşlar 2 Yolda

Angry Birds, bir dönemin en popüler mobil oyunu konumundaydı. Uzun süre bu başarısını sürdüren yapım, geliştiricisi Rovio’ya hatırı sayılır bir gelir kazandırmıştı. Sürekli çıkan yeni oyunları ile bir seri haline gelen Angry Birds, 2016 yılında kendi filmine de kavuşmuştu.

Firmadan Angry Birds hayranlarını sevindiren haber geldi: Angry Birds 2 filmi resmi olarak duyuruldu.

Thurop Van Orman‘ın yöneteceği Angry Birds 2 filmi, Rovio Entertainment ve Columbia Pictures ortaklığında yapılacak. Animasyon kısmını Sony Pictures Imageworks’un sırtlanacağı projenin dağıtım kısmında ise Sony Pictures yer alacak.

Columbia Pictures‘in duyurusuyla 2016’nın sonlarından beri dolaşan ikinci filmin geleceği söylentileri de gerçeğe döndü. Serinin ilk filmi yapımcılarına dünya genelinde yaklaşık 350 milyon dolar kazanmıştı. Paranın bir şekilde geldiğini gören firmalar, aslında pek beğenilmeyen yapımın yenisi hazırlamaya karar verdi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir