Çocuk Haberleri

Antalya’da “Güvenli Okul” Projesi Başlatıldı

Antalya’da, okullarda olası güvenlik ihlallerine karşı önlem almak ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla, Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından “Güvenli Okullar” projesi başlatıldı.

Güvenli Okullar projesi kapsamında, 2016-2017 eğitim öğretim yılı kapsamında, 284 okulda 515 polis irtibat görevlisi çalışma yapmaya başladı. Polisler, çocukların eğitim kurumlarında korku ve endişeden uzak bir şekilde güvenle eğitimlerini sürdürebilmek için görev yapacak.Güvenli Okul Projesi

Çocuklara Eğitim ve Seminerler Verilecek

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından tespit edlecek okullarda, öğrencilerin “okullarda şiddet ve istismar”, “çocuk hakları”, “internet ortamında çocukların cinsel istismarının önlenmesi“, “trafik kuralları ve ilkyardım”, “acil çağrı merkezi (112) kullanımı” gibi konularda eğitim ve seminerler verilecek.

Servis Şoförleri Eğitim Alacak

“Güvenli Okul” projesi kapsamında, servis şoförlerine de eğitim verilecek. Okul servisleri trafik açısından denetlenerek, öğrencilerin ulaşımını güvenli bir şekilde sağlayabilmeleri amacıyla eğitim alacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir