Çocuk Bilim

Astronot Michael J. Foreman Uzay Kampı Türkiye’ye Geliyor

Uzay Kampı Türkiye, 2008-2009 yılları arasında 32 saat 19 dakika uzay yürüyüşü, yaklaşık 638 saat uzay uçuşu yapan Astronot Michael J. Foreman’ı ağırlayacak.

astronot-j-foreman

Uzay Kampı Türkiye tarafından düzenlenecek olan 6 Günlük Uluslararası Yaz Kampı için davetli konuşmacı olacak olan Astronot Foreman 28 Haziran ile 4 Temmuz haftası arasında gerçekleşecek olan Yaz Kampı’na gelerek çocuklarla deneyimlerini paylaşacak. E-Pal olarak bilinen 5-11 Temmuz döneminde Astronot Foreman uzay yürüyüşleri sırasında yaşadıkları hakkında bir sunum da yapacak.

Astronot Michael J. Foreman Kimdir?

“NASA’nın Johnson ve Kennedy Uzay Merkezleri arasındaki irtibatta görev alan, Glenn Araştırma Merkezi’nde de çeşitli görevler üstlenen NASA astronotu, STS-123 ve STS-129 görevlerinde uzaya gitti. Astronot Foreman; tek parçadan oluşan en büyük Uluslararası Uzay İstasyonu Modülü olan Japon Deney Lojistik Modülü Kibo’nun basınçlı bölümü ve mobil servis sisteminin montajının yapılması, uzayda düzgün bir oryantasyonun oluşturulması için kullanılacak iki adet Ekspres Lojistik Taşıyıcının taşınması gibi önemli çalışmalarda yer aldı.”

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir