Çocuk Yarışmaları

Ataşehir Belediyesi 7. Geleneksel Maket Yarışması

Ataşehir Belediyesi, Çevre Haftası kapsamında, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik, “hayalimdeki maket” konulu Geleneksel Maket Yarışması bu yıl 7.kez düzenleniyor.geri donusturme oyunu afis

Son başvuru tarihi 6 Mayıs 2016 olarak belirlenen yarışmada; ilkokul ve ortaokul öğrencilerine çevre bilinci farkındalığı kazandırma ve geri dönüşümün önemini aşılanması hedefleniyor. Yarışmaya katılacak eserlerin; cam, kağıt, karton, plastik, kompozit, metal gibi ambalaj atıklarından yani geri dönüşümlü malzemeden yapılmış maketler olmaları gerekiyor.

Ataşehir’deki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği yarışmada; birinciye iPad, ikinciye bisiklet, üçüncüye klasik gitar verilecek. Mansiyon ödülü olarak ise öğrencilere spor malzemeleri ve taşınabilir şarj cihazı hediye edilecek.

Maket Yarışması Katılım Şartları

  • Yarışmaya her okul en fazla 3 eserle katılabilir.
  • Her eser en fazla 3’er kişiden oluşan öğrenci grupları ile yapılacaktır.
  • Eserlerin ölçüsü 1,5 m X 1,5 ölçülerinde yapılacaktır. (En fazla)
  • Kullanılacak malzemelerin geri dönüşüm malzemeleri (kağıt, karton, plastik, cam, kompozit, metal, cam vb. ambalaj atıkları)
  • Eserler belediye tarafından belirlenecek yere, okul tarafından getirilerek teslim edilecek ve belediyenin belirlediği tarihte Palladium AVM’de sergilenecektir.

Yarışma için son başvuru tarihi 6 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir. Eserlerin 6 Mayıs tarihine kadar teslim edilmelidir. Yarışma hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için www.atasehir.bel.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı