CiciceeTV

Avengers Karakterleri

Avengers karakterleri nelerdir? Avengers Marvel Studio tarafından üretilmiştir. Bu süper kahramanları yakından tanıyalım.

Birbirinden Süper Avengers Karakterleri

Demir Adam / Anthony “Tony” Stark

Takımın lideridir. Şirketindeki kendi yaptığı silahların başkalar tarafından alınmasına kızmıştır. Stark Endüstri’sinin sahibidir. Kendi tasarladığı zırhı giyer. Teknolojiyle uğraşır.

Mrs. Marvel (Bayan Marvel) / Bulut kız

Carol Danvers bir kaza sonunda uzaylı Kree ırkı tarafından yapılan bir makinenin bilinmeyen enerjisinin etkisi altında kaldı. Bu makineden yayılan radyasyon onun genetik yapısını değiştirerek insanüstü güçler verdi.

Ant-Man (Karınca Adam) / Giant-Man / Henry “Hank” Pym

Yaptığı araştırmalar sonucu bir kask geliştirdi ve bu kaskın böceklerle ilişkili olduğunu anladı. Kaskı dövüşlerde kullanır. Gücü , bütün böceklerle iletişim kurup onları kontrol edebilir ve de boyunu büyültüp küçültebilir.

Thor / Thor Odinson

Mjolnir sayesinde şimşeğin tanrısıdır. Thor’un babası Odin kendisi güç uykusuna yatarken Thor’un gelip tanrı kral olmasını ister. Ancak Thor dünyada insanlara yardım etmeyi ister. bunun yerine tahta kardeşini geçirir. Ama üvey kardeşi Loki tahtı gasp etmeye çalışır.

Hulk / Robert Bruce Banner

Avengers karakterleri arasındadır. Grupta adı Hulk değil de Yeşil Dev diye geçer. Öyle güçlüdür ki yer çekimine bile karşı koyabilir. Her şeye sinirlenir. İnsan haline aydan aya zor dönebilir.

Kaptan Amerika / Steven “Steve” Rogers

Gruba, Yeşil Dev’i kutuplarda ararken Yenilmezler tarafından bulunarak yani şans eseri katılmıştır. Geçmişi hakkında bir şey hatırlamaz. Tek hatırladığı yardımcısı Bucky’di.

Wasp / Janet van Dyne

Gücü uçmak ve büyülüp küçülmektir. Bu yeteneği Karınca Adam’ın güçlerine çok benzer. Ellerinden ışın da atabilir.Karınca Adam’a aşıktır.

Siyah Panter / T’Challa

Wakanda prensidir.Ülkesi Wakanda’nın simgesi olan Siyah Leopar kostümü giyer.Yakın dövüşte çok iyidir.Aslında gruba Wakanda’nın HYDRA tarafından istila edildiği için yardım istemek üzere gelse de yine de gruba katılmıştır.

Hawkeye / Clinton “Clint” Barton

Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Bu yüzden abisi ile birlikte yetimhaneye gönderilmiştir. Sonra abisi ile yetimhaneden kaçarak bir suç sirkine katılmışlardır. Sonra ne olduğunu anlayamadan kendini Demir Adam ile savaşırken bulmuştur.

Jarvis

Demir Adam’ın bütün bilgisayar sistemlerini kontrol eden programdır.Demir Adamın zırhını da o kontrol eder.

Örümcek Adam / Peter Benjamin Parker / Peter Parker

15 yaşında radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Peter Parker bir örümceğin bir insana orantılı gücüne sahip olmuştur. Teknolojiyi seven Peter kendi yapımı ağ fırlatıcı ve ağ sıvısı ile ağ atar. Bir örümcek gibi tırmanır, çok yükseğe zıplayabilir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir