Kültür Sanat

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Çocuklar için 3 Boyutlu Tasarım Kitabı

Bahçeşehir Üniversitesi STEM Merkezi ile Pusula Yayıncılık 8 yaş ve üzeri çocuklar için 3D tasarım kitabı hazırladı. “Çocuklar için 3D Tara, Tasarla, Üret” adını taşıyan kitap, çocukların 3 boyutlu tasarım dünyası ile tanışmasını hedefliyor.Çocuklar için 3D tara tasarla

3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile temel kavramların yer aldığı kitapta, çocukların kavram ve yöntemleri kolayca öğrenebilmesi için grafikler ile açıklayıcı bir dil kullanılıyor. Çocukların hayal gücünü sınırsız bir şekilde kullanmalarını ve geliştirmelerini hedefleyen kitapta, online olarak 3 boyutlu çizim ve tasarlama yapmayı sağlayan programlar da tanıtlıyor. Tinkercad, Autocad, 123 Design gibi programlar hakkında verilen bilgiler ile çocukların dijital tasarımın nasıl yapıldığını öğrenmesi hedefleniyor.

Öğretmenlerin ve velilerin rehberliğinde, çocuklara 3 boyutlu tasarımı öğretmeyi hedefleyen “Çocuklar için 3D Tara, Tasarla, Üret” kitabı, çocukların üç boyutlu tasarımı öğrenmesini ve yaratıcılıklarını geliştirmesini sağlamayı amaçlıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir