Anne Baba Okulu

Basit Oyunlar Çocukları Siber Zorbalığa Maruz Bırakabiliyor

İstanbul Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (UYGAR), İstanbul Üniversitesi Genç Yeşilay kulübüyle birlikte düzenlenen Sosyal Medya ve Teknoloji Bağımlılığı panelinde, ebeveynlere uyarılar yapıldı.teknolojik bagimlilik

Panele katılan uzmanlar, çocukların; zihinsel, duygusal, sosyal ve motor gelişimi için teknoloji kullanımında belirli kuralların getirilmesi konusunda ailelerin bilinçli olması gerektiğini vurguladı.

Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Doç Dr. Hakan Ertin moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, Klinik Psikiyatrist Mehmet Dinç, basit görünen oyunların siber zorbalığa gidebilecek tehlikede olabildiğini söyledi. Ebeveynlerin çocukların teknoloji kullanımını sürekli olarak takip etmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Dinç, ailenin çocukla birlikte verimli şekilde vakit geçirmesinin önemine de vurgu yaptı.

Ortak yapılacak aktivitelerin geliştirilmesi, çocukla konuşulması ve çocuğun gelişimi açısından, çocuğun ekrandan uzak tutulması gerektiğini söyleyen Mehmet Dinç, teknoloji kullanımında sınır ve kural konması gerektiğini belirtti.

İstanbul Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (UYGAR) ile İstanbul Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü ile birlikte gerçekleştirilen sosyal medya ve teknoloji bağımlılığı paneli kapsamında, ebeveynlerin teknoloji bağımlılığına karşı dikkatli olması yönünde uyarılar da yapıldı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.