Kültür Sanat

Bay Majör’le Klasik Müzik Masalları Seti

Çocuklara klasik müzik hakkında bilgi vermek ve bu müzik türündeki sanatçıları tanımasını sağlamak amacıyla çıkarılan Klasik Müzik Masalları Seti, zengin görselleri ve CD dinleme imkanı ile her yaştan çocuğa hitap ediyor.

Klasik Batı Müziği’nin dünyaca ünlü isimleri; Vivaldi, Bach, Mozart, Chopin, Beethoven, Strauss ve Çaykovski’nin yer aldığı toplam 7 kitaptan oluşan seride, klasik müzik temsilcileri çocuklara resimli masallarla anlatılıyor.Klasik Müzik Masalları

Serideki kitaplarda yer alan konuşma metinleri, CD’lerde seslendirildiği gibi, sanatçının eserlerine de CD’lerde yer veriliyor. “Oku, Dinle, Eğlen, Öğren” sloganıyla basılan kitaplar, çocuklara hem klasik müziği hem de bu müzik türünün önemli temsilcilerini tanıma fırsatı sunduğu gibi, sanatçılar ile ilgili masallar sayesinde, çocukların hayal gücünü de artırmayı hedefliyor.

Seride Yer Alan Kitaplar

  1. Klasik Müzik Masalları: Beethoven – Duygu Makinesi

Kaşif Torna Vida tarafından tasarlanan Duygu Makinesi çalıştırmak için Bay Majör, Beethoven’ın eserlerini kullanmaya karar verir. Beethoven’ın eserleri, Duygu Makinesi’nin çalışmasını nasıl sağlayabilir? Bay Majör, Duygu Makinesini çalıştırmayı başarabilecek midir?

Beethoven’ın hayatı ve eserleri hakkında bilgi veren Klasik Müzik Masalları: Beethoven kitabı, CD ekiyle, sanatçının eserlerini dinleme imkanı da sunuyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Vivaldi – Çobanın Mevsim Yolculuğu

Vivaldi, Ospedalle Pieta adlı yetimhanede keman dersleri vermektedir. Onu hayranlıkla dinleyen çoban Basco ile onun köpeği Allegro, bir gün müziğin etkisiyle uyuyakalarak, mevsimler arası bir yolculuğa başlar.

Çocuklara Vivaldi ve eserleri hakkında bilgi edinme imkanı sunan Klasik Müzik Masalları: Vivaldi kitabı, eğlenceli resimler ve CD ile çocuklara klasik müziğin temellerini öğretmeyi hedefliyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Mozart – Büyük Sır

Bir sarayın yaveri olan Nicolas’ın oğlu sürekli hayal kurmaktadır. Eğlenceli ve neşeli bir çocuk olan Anton, kurduğu hayallerle krallık salonunda oyun oynarken, imparatorun konukları gelir. Anton hemen tahtın arkasına saklanır. İmparatorun konuğu ise Mozart’tır.

Ünlü besteci Mozart hakkında, çocukları eğlendirerek bilgi veren ve eğlenceli illüstrasyonlar içeren Klasik Müzik Masalları: Mozart kitabı, çocukların erken yaşta klasik müzik hakkında bilgi ve fikir sahibi olmasını sağlıyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Bach – Şatoda Üç Saat

İki çocuk, kendilerine hediye gelen oyuncak için oldukça heyecanlanır. Ancak birden, hediye oyuncakla birlikte, kendilerini şatonun içinde bulurlar. Şatoda onları bekleyen ise Bach’tır. Bach, çocukları şatoda dolaştırmaya başlayınca eğlenceli bir macera başlar.

Klasik Batı Müziği’nin en önemli temsilcilerinden biri olan Bach hakkında çocuklara bilgi veren ve ünlü sanatçının en önemli eserlerini dinlemelerini sağlayan Klasik Müzik Masalları: Bach kitabı, çocukların müziğe olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Chopin – Dağınık Oda

Çocuklara klasik müziği resimli masallarla anlatan Klasik Müzik Masalları serisi, Chopin – Dağınık Oda kitabıyla, çocukların 6-11 yaş arasındaki çocuklara klasik müziğin temelleri ve önemli sanatçıları hakkında resimli masallar ile bilgi veriyor.

Chopin’in eserleri ve başarıları ile hayatı hakkında bilginin de yer aldığı Klasik Müzik Masalları: Chopin, CD eki ile çocukların eserleri dinlemesine de imkan veriyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Çaykovski – Sihirli Ödev

İki kardeş, müzik ödevlerini nasıl yapacaklarını öğrenmek için Bay Majör’ü ziyaret eder. Sihirli bir balon ile kendilerine gelen iki çocuk, kendilerini birden Çaykovski’nin en ünlü iki balesi olan Fındıkkıran ile Kuğu Gölü’nün içinde bulur.

Klasik Müzik Masalları: Çaykovski, en önemli klasik müziği sanatçıları arasında yer alan Çaykovski’nin eseleri hakkında çocukların bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

  1. Klasik Müzik Masalları: Strauss – Kayıp Prens

Kayıp Prens masalıyla, Strauss hakkında çocuklara eğlenceli bir şekilde bilgi veren Klasik Müzik Masalları serisinin Strauss – Kayıp Prens kitabı, çocukların klasik müziğe duydukları ilginin artmasını hedefliyor.

Klasik müzik eserleri ve sanatçıları hakkında bilgi veren Klasik Müzik Masalları Serisini, Doğan Egmont Yayınevi tarafından temin edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir