Çocuk Haberleri

Bebeğimin Beslenme Kitabı

Toplum Sağlığı Uzmanı Sibel Güngör Kızıltan’ın kaleme aldığı ‘Bebeğimin Beslenme Kitabı’, yayımlandı. Kitapta, bebeklikten itibaren çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için atılabilecek adımlar okurlarla paylaşılıyor.

Toplum sağlığıyla ilgili çalışmalar yürüten Sibel Güngör Kızıltan imzasıyla Aralık ayında Remzi Kitabevi’nde satışa çıkan ‘Bebeğimin Beslenme Kitabı’nda, 06-24 aylık bebekler için sağlıklı beslenmeye başlangıç ve yemek tarifleri yer alıyor.

Bebeklikten itibaren çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmanın adımlarının anlatıldığı kitapta; bebeklerde ek gıdalara geçiş, ‘aylara göre başlanması gereken besinler’, ‘sağlıklı beslenmenin bir yaşam tarzı haline getirilmesinin önemi’ gibi ana başlıklar işleniyor.

Her annenin, bebeğinin ek gıdalara geçiş sürecinde yaşadığı sıkıntıları göz önüne alan Kızıltan, kitabını yazarken, Akdeniz tipi beslenme düzeninden, UNIFEC ve Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası yayınlardan ve Liverpool Üniversitesi Toplum Sağlığı Bölümü Yüksek Lisans çalışmalarından yararlandı. Kızıltan ayrıca, yeni kitabının telif gelirinin tamamını Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışladı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir