0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

Bebekle Uçak Seyahatinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekle uçak seyahati yapmak, özellikle kıtalar arası gibi uzun uçuşlarda, ebeveynlerin zorluk yaşamasına neden olabiliyor. 

Bebeklerin ya da çocukların uzun süre hareketsiz kalması, iniş ve kalkıştaki basınç değişimleri gibi farklılıklar zorluk yaşanmasına yol açabildiği gibi, ebeveynlerin basit önlemlerle, bebeklerle uçak seyahatini kolaylaştırmaları mümkün.

Bebekle Uçak Seyahati

Basınç değişimi, bebek ve çocuklarda kulak ağrısına yol açabildiği gibi, bunun önüne geçmek için bebeklerin kalkış sırasında emzirilmesi; çocukların ise meyve suyu tüketmesi ya da sakız çiğnemesi etkili bir yöntem oluşturuyor.

Yeni Oyuncaklar ve Oyunları Yanınızda Taşıyın

Çocukların oyalanmasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlamak son derece önemli olduğundan, ilgi çekici oyuncakların, boyama kalemlerinin ya da birlikte oynanabilecek oyunların uçuş sırasında yanlarında bulundurulması önemlidir. Çocuklar, ilk defa gördükleri oyuncaklarla uzun süre sıkılmadan ilgilenebileceği gibi, bebekler de yeni olan cisimlere karşı daha fazla ilgi gösterir. Özellikle uzun süreli uçuşlarda, çocukların ilgisini bu şekilde çekmek, uçak yolculuğunun sorunsuz bir şekilde geçmesine yardımcı olur.

bebekle uçak yolculuğu

Kıyafet Seçimine Dikkat Edin

Bebeklerin uçuş süresince huzursuz olmasını engellemek için doğru kıyafet seçimi de büyük önem taşır. Terletmeyen ve bebeğin sıkılmasına yol açmayan kıyafetlerin seçilmesi, daha rahat uyumlarını sağlayacağı gibi, uyanık oldukları süre boyunca da daha neşeli olmalarını sağlayacaktır.

Yiyeceklere Dikkat Edin

Bebeğe, ek besinler veriyorsanız, mide bulantısına yol açmayacak gıdaları uçak için tercih edin. Bebeğin sindirim sistemini olumsuz etkileyebilecek besinlerin tercih edilmesi, uçuş boyunca bebeğin ya da çocuğun huzursuz olmasına yol açacaktır.

Bebekler ve çocuklarla, özellikle uzun süren kıtalar arası uçuşlarda, sorunsuz bir yolculuk geçirebilmek için çocuğun beslenme ve kıyafet seçimine dikkat edilmesi gerektiği gibi, eğlenceli vakit geçirebileceği oyuncaklar ve oyunları da yanınıza almayı unutmayın.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.