0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

Bebeklerde İsilik Tedavisi

Bebeklerde isilik tedavisi nasıl olmalı? Bu sorun özellikle yaz aylarında sıklıkla görülüyor. Bebeğinizin hassas cildini isilikten korumak için uygulayacağınız basit yöntemler mevcut.

Bebeklerde isilik ter bezleri kanallarının tıkanması sonucu baş gösteren bir rahatsızlıktır. Sık terleyen bebeklerin ter bezleri kanalları tıkanır ve bebek cildinde renk değişimlerini takiben isilik meydana gelir. Genellikle bebeklerin boyun ve omuz bölgelerinde görülmesine karşın vücudun başka bölgelerinde de ortaya çıkabilir. Peki bebeklerde isilik tedavisi nasıl yapılır?

Aşırı sıcaklar, bebeğin mevsime göre kalın giydirilmesi, ateşle sonuçlanan hastalıklar, bebeğin yeterince yıkanmaması ve aşırı terleme, bebeklerde isiliğin başlıca nedenleri arasındadır.

Eğer bebeğiniz isiliği hafif derece geçiriyorsa, hastalığın kendiliğinden geçmesi söz konusu olabilir. Bu süreçte iyileşmeyi hızlandırmak için bebeğinizi sık sık yıkamalı, nemlendirici bebek kremleri ile kullanmalısınız. Ancak bebeğinizin cildi iltihaplanmışsa, kaşıntıyı gidermek için hafif kortizonlu kremler uygulanmalıdır.bebeklerde isilik tedavisi

Bebeğinizin isilik geçirmesini önlemek için:

  • Özellikle yaz aylarında, her gün ya da gün aşırı olmak suretiyle bebeğinizi ılık su ile yıkayın.
  • Bebeğinizin cildini rahat ettirecek bol giysiler giydirin. Ayrıca, mevsime uygun kıyafetler tercih etmeyi ihmal etmeyin.
  • Bebeğiniz terlediğinde, üstündeki giysileri vakit kaybetmeden yenisi ile değiştirin.
  • Bebeğinizin yattığı örtüleri seçerken, pamuklu ve terleten kumaşlar olmamasına özen gösterin.
  • Nemlendirici kullanımında aşırıya kaçmayın. Bebeğin cildini fazla kremlerseniz gözeneklerinin tıkanmasına neden olursunuz.
  • Bebek cildine uygun şampuan ve sabunları kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Bebeğinizin günlük bakımında kullandığınız ürünlerin alkolsüz, hipoalerjik ve parabensiz olmasına özen gösterin.

Son olarak, bebek cildinin hassas olduğunu asla unutmayın ve reçetesiz tedaviden kaçının. Bebeğinizin cilt rahatsızlığının tedavisinde mutlaka uzman bir doktora başvurun.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.