0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

Bebekleri Zararlı Güneş Işınlarından Koruma Yolları

Yaz mevsimi yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başladığında, bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için küçük önlemler almalısınız.

Bebeğinizin hassas cildi, güneşten çok çabuk etkilenir. Özellikle ilk 6 ayında, bebeğinizin doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamasını sağlamalısınız. Özellikle ilk 6 ayında, bebeğinizin doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamasını sağlamalısınız.

Bebeği Aşırı Sıcaklardan Koruyun

10 – 16 saatleri arasında dışarı çıkmamaya özen gösterin. Bu saatler, güneşin zararlı ışınlarının dik geldiği saatler olarak biliniyor. Eğer dışları çıkmanız gerekiyorsa, bebeğinize mutlaka şapka takın.

Koyu renkler, güneş ışınlarını çekme özelliğine sahiptir. Mevsimlik, açık renk kıyafetler giydirerek de bebeğinizi güneş ışınlarından koruyabilirsiniz.

Bebek

Koruyucu güneş kremi sürmeden bebeğinizi dışarı çıkarmama özen gösterin. Güneş kremi seçerken, 50+ koruma faktörlü kremleri tercih etmelisiniz. Bebeklerin hassas cildine yönelik, anti-alerjik bebek güneş kremleri de mevcut.

Güneş Kremleri ve Koruyucu Kullanın

Güneş kremlerinin suya girdikten sonra etkisini kaybetmektedir. Eğer bebeğinizi denize soktuysanız, onu kuruladıktan sonra mutlaka güneş kremi sürme işlemini tekrar uygulayın.

Yaz aylarında, bebeğinizin sıvı tüketimini kontrol altına almalısınız. Terleme sebebiyle su kaybedeceği için bol sıvı tüketmesini sağlayın.

Son olarak, güneşin zararlı ışınlarının yanında, yararının olduğunu da unutmayın. Öğlen 4’ten sonra bebeğinizin fazla uzun sürmeyecek şekilde güneşlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.