Kültür Sanat

Beykozlu Çocuklara Kütüphane Müjdesi

Beykozlu çocuklara “Kütüphaneler Haftası”nda, “Çocuk Kütüphanesi” kurulacağı müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde, çocuklara özel kitap ve yayınlardan oluşan bir kütüphane kurulacağını söyledi.

Beykoz’da kitap sevgisi ve okur sayısını artırmak, ilçe sakinleri ve öğrencilerin kitap ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde bir de çocuk kütüphanesi açılıyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde hizmet veren kütüphane bünyesindeki çocuk kitaplığı bölümü daha çok çocuğa ulaşmak için ayrı bir katta “Çocuk Kütüphanesi” olarak düzenlenecek.

Çocuklara kitap sevgisi ve okuma zevkini aşılamak amacıyla kurulacak kütüphane bünyesinde ilçedeki okullarla ortak etkinlikler, masal saatleri, okuma günleri ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek, çocuk edebiyatı yazarları ağırlanacak.


Kütüphane “Çocuklarımız erken yaşta kitap sevgisiyle tanışacak”

Toplumların gelişmişlik düzeylerinin kitap okuma oranıyla doğru orantılı olarak arttığını hatırlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Büyükşehir belediyemizin desteği ile ilçemize nezih bir kütüphane kazandırdık. Kütüphanemiz büyük ilgi görüyor. Bizim kültürümüzün öğretilerinden biri de ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözüdür. Bize de buradan yola çıkarak çocuklarımızın kitapla, edebiyatla ve kültürle beslenmeleri ve büyümeleri için çocuklara özel bir kütüphane kurmanın hazırlığındayız. Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde kurulacak kütüphaneyle çocuklarımız erken yaşta kitap sevgisiyle tanışacak, çevrelerini ve dünyayı değerlendiren başarılı bireyler olarak yetişecekler” dedi.

Beykoz Çocuk Kütüphanesi’nin 2014 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir