Çocuk Yarışmaları

Beymen’in resim yarışması sonuçlandı

4-7 yaş grubuna yönelik çoçukların hayal dünyalarının kapılarını aralamak için gerçekleştirilen “Bana bir yılbaşı çizer misin?” adlı resim yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu.

UNICEF Türkiye yararına düzenlenen ve Türkiye genelinde katılan 1.000’i aşkın eser arasından yapılan değerlendirme sonuçları şöyle; 

Birinciliği “Sihirli Yılbaşı” ile İstanbul’dan Aslı Koçak (6), ikinciliği “Hediyeler” ile İzmir’den Derin Aközek(6), üçüncülüğü ise “Çamkız” ile İstanbul’dan Ada Papila (6) kazandı.

Şehir birinciliklerini ise; Adana-Oğulcan Bozdoğan (5), Ankara- Gülnisa Erdem (7), Antalya- Ece İpek Akan (6), Bursa Elif Deren Kollu (5), Çorlu-Tekirdağ Sudenaz Yorulmaz (5), Denizli Egehan Kabacaoğlu (6), Mersin Bilge Özgü Bozkurt (5) paylaşırken, İzmir’den Emre Subaşı (5) ise jüri özel ödülünü kazandı.

Gazeteci Nora Romi, Prof. Dr. Bengi Semerci, yazar Gülten Dayıoğlu, ressam ve tasarımcı Yiğit Yazıcı, ressam İsmail Acar, Begüm Şen ve Beymen Kreatif Direktörü Murat Türkili’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen eserlerden ilk üç dereceye giren eserler hazırlanacak özel çantaların üzerinde baskı olarak kullanılacak ve yılbaşı vitrinlerini süsleyecek. BEYMEN’lerde satışa sunulacak çantalardan elde edilecek net gelirin tamamı ise UNICEF Türkiye’ye bağışlanacak.

Birincilik ödülü alan ve Aslı Koçak’ın çizdiği resim

İkincilik ödülü alan ve Derin Aközek’in çizdiği resim

Üçüncülük ödülü alan ve Ada Papila’nın çizdiği resim

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir