Çocuk Bilim

Bilgisayar Nasıl Çalışır?

Bilgisayar nasıl çalışır? Bilgisayar nedir? Bilgisayar hakkında bilgi.

Çok sayıda aritmetiksel ve mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, önceden verilmiş bir programa göre yapıp, sonuçlandıran elektronik araçtır.

Bilgisayar, istediğimiz işlemleri en kısa sürede yapan makinedir. Birçok insan günlük yaşantısında, evinde ve işinde; öğrenciler de okullarında ve evlerinde bilgisayar kullanırlar. Bilgisayarlar çok amaçlı kullanılabilir. Örneğin mektup, hikâye ya da günlük yazabilir, ödev hazırlayabilir, resim yapabilir hatta zor matematik işlemlerini çözerken kullanabilirsiniz. Üstelik yaptığınız tüm işlemleri o anda bilgisayarın ekranında görebilirsiniz.

Bilgisayarda bulunan klavye ve fareyi kullanarak, bilgisayarınıza istediğiniz bilgiyi girebilirsiniz. Daha sonra da bu sayfalar dolusu bilgiyi bilgisayarınızın içindeki sabit disk bölümünde depolayabilirsiniz. Yine klavye ve fareyi kullanarak yüzlerce oyun arasından seçtiğiniz herhangi birisini oynayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bilgisayarın son yıllarda kullanılma amaçlarından bir tanesi de, şüphesiz, elektronik postalar göndermek olmuştur. Elektronik posta; klavye ile bilgisayara aktarılan yazıların, istenilen bir posta adresine gönderilebilmesidir. Burada gerekli olan karşı tarafın ve kendinizin birer e-posta hesabına sahip olmamızdır. Bu postalar sayesinde iletmek istediğiniz her şeyi kısa sürede yazıp, kilometrelerce uzaklıktaki sevdiklerinize saniyeler içerisinde ulaştırabilir ve böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.