Çocuk Haberleri

Bizim Çocuklar Tiyatro Ekibi’nin Seslendirdiği Masallar 21 Ülkeye Ulaştı

Kadıköy Belediyesi’nin “Bizim Çocuklar Tiyatro Ekibi” dünyada ilk kez çocukların yaptığı radyo tiyatrosuna imza attı. Radyo tiyatrosu yapan çocukların bir yılda podcast olarak yayımladığı 9 masal, 21 ülkede 35 bin 236 kez dinlendi.

Çocuklar bir yılda Keloğlan, Pinokyo, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler gibi herkesçe bilinen 9 masalı radyo tiyatrosu olarak seslendirdi. Masallardan üçü Danimarka Kültür Bakanlığı’nın desteklediği Danimarka Kültür Enstitüsü’nün web sitesine girdi. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro atölyesinde ücretsiz eğitim alan “Bizim Çocuklar Tiyatro Ekibi”nin seslendirdiği masallar Türkiye sınırlarını aştı.

Türk ve dünya klasiklerinden oluşan dokuz masalı seslendiren çocukların podcasti, aralarında Amerika, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa ve Liechtenstein gibi 21 ülkede 35 bin 236 kez dinlendi.

Çocukların seslendirdiği masallardan Hansel ve Gretel, Kral Çıplak ile Keloğlan masalları Danimarka devletinin desteklediği Danimarka Kültür Enstitüsü’nün çocuklarla ile ilgili web sitesine girdi. Danimarka’da da yayında olan https://attahygge.com/kategori/podcast/ web sayfasında üç masalın linklerine yer verildi.

Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi Bizim Çocuklar Tiyatro Ekibi’nin radyo tiyatrosu olarak seslendireceği 10’uncu masal “Kırmızı Başlıklı Kız” 14 Şubat’ta dinleyicisiyle buluştu.

Kaynak: kultur.istanbul

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir