Çocuk Yarışmaları

Bu yarışmalar kazandırıyor

TRT Çocuk’un çok izlenen etkileşimli yarışma programları, mp3 çalar, bisiklet, kitap seti ve fotoğraf makinesi gibi birçok hediye kazandırıyor.

8-12 yaş grubunu eğlendirirken eğitmek, özgüvenlerini geliştirmek, araştırmacılığa yöneltmek ve internet kullanımına alıştırmak amaçlarıyla hazırlanan “Rüzgargülü” ve “Kasaba”, TRT Çocuk Kanalı izleyicisinin ve çalışanlarının yüzünü güldürüyor. Yayınlanmaya başladığı ilk günlerden itibaren büyük bir izleyici kitlesi yakalayan programlar hafta içi her gün ve canlı olarak yayınlanıyor.

Rüzgargülü

Yapımcılığını Tülin Yenilmez ve Mustafa Atış’ın yaptığı 30 dakika süreli programa yarışmacı olarak katılabilmek için yayın saatinden bir saat önce telefonla aramak veya TRT Çocuk’un web sayfasını kullanmak yeterli. Atasözleri, Ülke Bayrakları, Ne Nerede, Keşifler ve İcatlar, Kısa Film gibi her ay eklenen yarışma bölümleri olan program, ayrıca çocuklardan kendi el yazılarıyla kitap özeti istemekte ve çekilişle kitap setleri vermekte. Sunuculuğunu Özhan Sargın ve Tuğrul Tülek’in yaptığı program hafta içi her gün saat 16.30’da ekrana geliyor.


Kasaba
Yapımcılığını Güngör Kula ve Mine Çelikbilek’in yaptığı ve hafta içi her gün saat 18.00’de ekrana gelen 30 dakika süreli bilgisayar oyunu formatlı programda çocuklar telefon tuşlarını kullanarak yarışıyorlar. Çocuklar çizdikleri ev resimlerini ve önerilerini gönderdikleri elektronik postalarla programa yarışmacı olarak katılabilmektedirler. Ayrıca çocuklardan gelen her türlü görsel ve yazılı materyal, programda değerlendirilmektedir. Spor yapan, çevreci, sebze seven, dinamik, bilge, iyi kahramanların yanında olup kasabayı yok etmeye çalışan kötülerle mücadele etmeye yönelik hazırlanmış bilgisayar oyunları TRT Çocuk’un uzman ekibi tarafından hazırlanıyor. Beşinci sezonunu yaşayan programın sunucusu Serkant Özenç.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir