Çocuk Eğitimi

BÜMED MEÇ Okulları – Özel Okullar

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) tarafından kurulan BÜMED Merak Eden Çocuk (MEÇ) Okulları, İstanbul’da; Arnavutköy, Moda ve Levent yerleşkelerinde eğitim veriyor.

Merak eden, sorgulayan, özgün ve özgür düşünebilen, dünya vatandaşı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi misyon edinen MEÇ Okulları, yaratıcı, sosyal, girişken, özgüvenli, adil, araştırmacı ve lider kimliğe sahip çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyor.

BÜMED MEÇ Okulları Eğitim Programı

BÜMED MEÇ Okulları eğitim programı birkaç aşamadan oluşuyor. Günlük işleyişin yanı sıra, İngilizce programı, branş dersleri ve kulüp dersleri de okulun eğitim programı içerisinde bulunuyor.

Günlük İşleyiş

Okulda günlük işleyiş 08.30’da başlıyor ve 15.55’te sona eriyor. Öğrenciler toplamda 8 ders yapıyor. Dersler 40 dakika sürüyor. Bazı teneffüsler 5 dakika, bazıları ise 15 dakika sürüyor. Öğrencilerin 40 dakikalık öğle molası olduğu gibi, sabahları da 20 dakikalık kahvaltı süreleri oluyor. Öğrenciler derse 08.50’de başlıyor. BÜMED MEÇ İlkokulunda, her sınıfta en fazla 22 öğrenci bulunuyor.

İngilizce Programı

BÜMED MEÇ Okulları, İngilizceyi severek öğrenen, okuduğunu ve dinlediğini anlayan, yazılı anlatım becerilerine sahip olan çocuklar yetiştirme hedefiyle, ana dili İngilizce olan ya da İngilizceye anadile yakın düzeyde hakim olan eğitimciler tarafından eğitim veriyor. İlkokul sınıfları haftada 10 ders İngilizce görüyor.

Branş Dersleri

İlkokul bölümünde; müzik, satranç, görsel sanatlar, beden eğitimi ve drama dersleri bulunuyor.

Kulüp Dersleri

İlkokul kulüp bölümünde; Cooking Fun, Capoeria, Destination Imagination, Ritim ve Bando Kulübü, Ekolojik Okuryazarlık Kulübü, The Big Bang Club, Yoga, Orff, Basketbol, TEMA Çevre Gönüllüleri ve English Fun and Games adlı dersler yer alıyor.

Merak Atölyesi

BÜMED MEÇ Okulları Merak Atölyesi, çocukların hayal etme becerilerinin artırılması için çocuklara gözlemleme ve çizim yapmayı öğretmeyi hedefliyor. Her yaş grubundan çocuğun katıldığı Merak Atölyesinde, bakmak, görmek ve çizmek üzerine çalışmalar yapılıyor.

Merak Eden Çocuk Saati

Merak Eden Çocuk Saati uygulamasıyla, MEÇ Okulları öğrencilere yaşlarına ve gelişimsel düzeylerine uygun olarak önce velilerin daha sonra öğretmenlerin rehberliğinde merak ettikleri soruları araştırıyor. Gökyüzü neden mavidir, gökkuşağı nasıl oluşur gibi sorular hakkında araştırma yapan çocuklar, MEÇ saatinde yaptıkları araştırmaları ve buldukları cevapları diğer öğrenciler ile paylaşıyor.

Eko-Okullar Programı

Eko-Okullar programına üye olan BÜMED MEÇ Okulları, çocuklara çevre bilinci, elektrik, su, kağıt gibi yaşamın her alanında önemli bir role sahip olan materyallerden tasarruf ederek nelerin değiştirilebileceği gibi konularda bilgi veriyor. Bunun yanı sıra, eğitim öğretim dönemi boyunca, renksiz fotokopi kağıtlar ve basılı materyal yerine mail yolu ile iletişim kurulmasına dikkat ediliyor.

BÜMED MEÇ
Genel Müdürlük

Kireçhane Çıkmazı Sokak No:1 Arnavutköy, Beşiktaş-İstanbul

T: 0 212 263 37 06
F: 0 212 287 31 46
PK: 34345

info@mecokullari.k12.tr

BÜMED MEÇ
Arnavutköy İlkokulu

Abdülhak Molla Sokak No:21 Arnavutköy, Beşiktaş-İstanbul

T: 444 5 MEÇ (632)
F: 0 212 257 17 01
PK: 34345

info@mecokullari.k12.tr

BÜMED MEÇ
Moda Anaokulu-İlkokulu

Caferağa Mah. Sivastopol Sokak No:7Kadıköy-İstanbul

T: 444 5 MEÇ (632)
F: 0 216 414 34 66
PK: 34710

info@mecokullari.k12.tr

BÜMED MEÇ
Levent Anaokulu

Konaklar Mah. Akağaç Sok. No:14
4.Levent Beşiktaş -İstanbul

T: 444 5 MEÇ (632)
F: 0 212 324 75 04
PK: 34330

info@mecokullari.k12.tr

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.