Çocuk Haberleri

C&A’dan Bebekler İçin Organik Giysiler

C&A, ürün yelpazesini, miniklerin geleceğini de düşünen ve Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) etiketini taşıyan ilk bebek koleksiyonuyla genişletti.

C&A

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS); organik iplik için işleme standardı, bütün bir tedarik zinciri çapında ekolojik, sosyal ve kalite kriterlerinin yanı sıra kimyasal katkı maddelerinin değerlendirmelerini ve kalıntı testlerini de içeren uluslararası alanda kabul edilmiş gereksinimleri tanımlıyor.

2004 yılından beri organik pamuk kullanan C&A’nın ‘Bio Cotton’ etiketli tekstil ürünlerinin yüzde 80’i Organik İçerik Standardı (OCS), yüzde 20’si ise GOTS sertifikası taşıyor.

C&A, sürdürülebilir malzeme kullanımını önümüzdeki dönemde artırmayı, 2020 yılı itibarıyla tüm pamuklu ürün koleksiyonunu sürdürülebilir ürünlerden oluşturmayı planlıyor.

Bu hedefi gerçekleştirebilmek amacıyla organik pamuk üretimini teşvik edecek sosyal ve çevresel programlara yatırım yapan C&A, ‘Bio Cotton’u herkese ulaştırmak hedefiyle bu ürünleri geleneksel ürünlerle aynı fiyata satıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir