Kültür Sanat

Caddebostan Basketbol Okulları’nda çalışmalar 6 Eylül de başlıyor

Basketbol sporunun, çocukların ve gençlerin hayata hazırlanmalarında önemli bir tecrübe olduğu fikri ile 11 yıldır Ataşehir’ de hizmet veren Caddebostan Basketbol Okulları yeni sezon çalışmalarına 6 Eylül’ de başlıyor.

Ataşehir Lisesi ve İlköğretim Okulu spor salonlarında faaliyet gösteren basketbol okullarına, 5-17 yaşlar arası; basketbol sporunu seven, becerilerini geliştirmek ve bir takımın parçası olmak isteyen kız-erkek tüm çocuk ve gençler katılabiliyor. Çalışma grupları, öğrencilerin yaşları, fiziki yapıları ve basketbol seviyeleri değerlendirilerek oluşturuluyor.

Caddebostan öğrencilerine en yüksek standartlarda hizmet sunarken, antrenmanlar en fazla 18 kişilik gruplar ile yapılıyor ve öğrencilere antrenmanlarda kullanmaları için özel formalar veriliyor. Basketbol Okulu’ na katılan öğrenciler sezon boyunca ferdi kaza sigortası ile güvence altına alınıyor. Çalışmalar, günümüzün modern basketbol anlayışına uygun, çocuklar tarafından algılanması kolay antrenman sistemi ile yapılıyor. Antrenmanlarda, basketbolun incelikleri öğretilirken; çocukları ve gençleri iyi bireyler olarak yetiştirmek, özgüvenlerini güçlendirmek hedefleniyor.

Caddebostan, ülkemizde basketbol okullarının taşıması gereken standartları belirleyen Türkiye Basketbol Okulları Birliği (BOB) kurucu üyesidir. Bu birliğe, ülke genelinde dünya standartlarında hizmet veren basketbol okulları kabul edilir.

Basketbol okullarına devam eden öğrenciler sezon sonunda kendilerine verilen özel plaketler ile ödüllendiriliyorlar. Antrenmanlarda istekli, takım arkadaşları ile uyumlu ve eğitim hayatında başarılı olan öğrencilere özel ödüller veriliyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.