Çocuklar için Eğlence

Cadılar Bayramı Ev Dekorasyonu

Cadılar Bayramı Evi

Cadılar Bayramı Evi


Cadılar Bayramı’nı evinizde bir parti düzenleyerek misafirlerinizle kutlamayı tasarlıyorsunuz ve dekorasyon konusunda biraz yardıma mı ihtiyacınız var? Evin değişik köşelerine beyaz yünden ipler gerip örümcek ağları yapmanın ve oyulduktan sonra insan yüzü verilmiş bal kabaklarının içinde mumlar yakmanın yanı sıra, beğeneceğinizi düşündüğümüz güzel bir fikrimiz var; tülden hayaletler.

Tülden Hayalet

Tülden Hayaletler


Tüller genellikle masa üstü süsü ya da perde olarak kullanılsalar da doğru kullanıldıkları zaman misafirleri Cadılar Bayramı kutlama havasına sokmak için biçilmiş kaftandırlar.

Gerekli Malzemeler:

Hafif Tüller (beyaz)
Uçan Balonlar (beyaz)
İp

Yapılışı:

Balonlarınızı şişirip hava kaçırmaması için iyice bağlayın. Beyaz tüllerinizi balonların üzerine örtün ve balonun biraz altından bağlayın. Balonları havaya bıraktığınız zaman hayaletleriniz hazır olacaktır. İsterseniz balonların havada kendi başlarına hareket etmemeleri için ipleriyle evinizde bir nesneye tutturabilirsiniz.

Not: Aynı işlemi beyaz uzun çarşaflarınızı evinizdeki ayaklı elbise askılıkları ya da ayaklı lambaların üzerine örtüp, altından bağlamak suretiyle de yapabilirsiniz. Hatta bu çarşaflardan hayaletin gözü gibi iki delik açıp, üzerine çarşaf örttüğünüz ışığı yakarsanız, diğer ışıklar kapalı iken ışık sadece göz deliklerinden çıkacak ve bu ışık Cadılar Bayramı partinizi unutulmaz kılacaktır. Yalnız dikkat edin çocuklar bu sevimli hayaletlerden korkmasınlar.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.