Çocuklar için Eğlence

Cadılar Bayramı’na Özel Oyunlar

Cadılar Bayramı’nda siz evinizde misafirlerinizle otururken, çocuklarınızın da güzel vakit geçirmesini sağlamak istiyorsanız bu oyunlar tam size göre:

Müzikli Bal Kabakları

Her çocuk için bir tane olmak üzere kâğıtlara bastırdığınız bal kabağı resimlerini yere bir bal kabağı tarlasını andırırcasına yerleştirin. Yerleştirdiğiniz resimlerin birbirine çok yakın olmamasına ve gelişigüzel yerleştirilmiş olmasına dikkat edin. Hatta eğer mümkün ise resimleri yere yapıştırın. Daha sonra müziği açın ve çocuklarınızdan müzik devam ettiği sürece bu tarlada gezinmelerini söyleyin ve kabaklardan birisini tarladan alın. Müzik bittiğinde ise bir bal kabağının üzerine oturamayan çocuktan bir şarkı söylemesini ya da bir fıkra anlatmasını isteyin.

Kostümler kadar, Cadılar Günü’ne özel makyaj da son derece önemli.

Hayalet Kim?

Bu oyunda çocuklardan birisinden başka bir odaya gitmesi ve bir süre orda kalması istenir. O odadayken diğer çocuklardan bir tanesi beyaz bir çarşafın altına girip hayalet kılığına girer. Çocuk odaya tekrar geldiği zaman gözleri kapalı olur ve arkadaşlarının konuşmalarından hayaletin kim olduğunu çıkarmaya çalışır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir