Çocuk Kulübü

Cadılar Bayramında Neler Yapılır?

Cadılar Bayramında neler yapılır biliyor musunuz? Çocuklar ailelerin birlikte yapabilecekleri eğlenceli aktiviteleri listeledik.

Cadılar Bayramı ne zaman? Öncelikle bu sorunun cevabıyla başlayalım. Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı için çocuklara önerilerimiz var. Geleneksel olarak Cadılar Bayramında çocuklar kostumlerini giyip mahallelerde dolaşır. Ama başka aktiviteler de mümkün. Ebeveynler, tüm ailenin tadını çıkarabileceği eğlenceli DIY aktiviteleri bulabilir. İşte Cadılar Bayramında neler yapılır sorusunun cevabı, çocuklarınız için Cadılar Bayramını eğlenceli hale getirmenin yolları:

Balkabağı Boyayın

Balkabağı, Cadılar Bayramı – Halloween için özel bir anlam ifade ediyor.

Her çocuk kendi balkabağını şekillendirmeyi sever. Büyük ya da küçük veya garip şekilli olsun olmasın, kendilerine hitap eden türü seçerek kendilerini ifade etmeleri için fırsat sunun. Kabakları süslemek, her yıl inşa etmek için harika bir aile geleneği olabilir.

Fakat küçük çocuklar için, balkabağının oyma aktivitesi tavsiye edilmez. Yaralanma riskini göz önünde bulundurun. Saın aldığını kabağın dışını dekore ederseniz, kabaklar daha uzun süre dayanır. Balkabağı dekore etmenin pek çok zarif yolu var. İşaretleyicileri, parıltılı tutkalları, akrilik boyaları, düğmeleri, boncukları, çeşitli ip, kordonları ve kumaşları kullanabilirsiniz.

Etkinliği daha eğlenceli hale getirmek için her yıl bunları dekore etmenin yeni yollarını deneyin. Çocukların kendi tasarımlarını çizmelerine ve ortaya çıktıkları şeylerle destek ve heyecanlanmalarına izin verin, böylece orijinal sanatlarından gurur duyabilirler.

Bahçeyi Düzenleyin

İşte Cadılar Bayramı’nı kutlamanın en kolay yollarından biri. Eğer bir bahçeniz varsa bahçenizi düzenleyebilirsiniz. Bahçenizdeki ağaçları veya çalıları kullanarak ışık, heykelcik kullanın. Hayal gücünüzü kullanın ve çocukların bahçedeki dekora yardım etmesine izin verin. Elindeki her şeyi kullanın ve tüm aileyi dahil edin. Bir ön sundurma varsa ürkütücü bir konak gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Örümcek ağlarını, yarasaları, ışıkları asabilir ve çeşitli ev yapımı mumlarla süsleyebilirsiniz. Sandalyede oturan bir korkuluk tipi figür oluşturabilirsiniz.

Kendi Kostümünüzü Yapın

Halloween kostümlerinde bazen balkabakları da kullanılıyor.

Çocukların istedikleri kostüm türüne karar vermelerine yardımcı olun. Bu onların yapması gereken en eğlenceli şeylerden biri. Onlara sahip oldukları film veya oyuncaklara dayanarak birkaç fikir verin ve birlikte neler bulabileceğinizi görün. Yüz boyama, maskeler yapmaktan daha eğlenceli ve ucuzdur. İnternette gezinerek dikmek isteyeceğini modele karar verebilirsiniz.

Bayramlık Yemekler Hazırlayın

Cadılar Bayramı
Görsel: apronstringsblog.com

Her türlü tatil, çocuklarınızın mutfakta vakit geçirmek için harika bir fırsattır. Çeşitli türde kurabiye, kek veya meyve, yoğurt, dondurma ile yapılan tatlıları pişirbilirsiniz. Karamel elmaları da yapabilirsiniz. İşin en eğlenceli yanı, eşyalarınızı süslemek için fındık, şekerleme ve diğer süslemeler kullanmak olacak. Ayrıca çeşitli el işleri yapabilirsiniz ve internette seçebileceğiniz tonlarca fikir vardır.

Pijama Partisi Yapın

Çocuklarınız için yapabileceğiniz en heyecan verici şey, Cadılar Bayramı için bir pijama partisi planlamalarına yardımcı olmaktır. Her yaşta çocuk aarkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever. Planlaması biraz zaman alabilir, ama inanın yapabileceğiniz en iyi şey bu. Davetiyeleri el ile yapabilir, kimi davet edeceğine karar vermelerine yardımcı olabilir ve aktiviteleri veya oynayacak oyunlar hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bir parti teması seçmek bile isteyebilirsiniz.

Küçük yaştaki çocuklar için, ebeveynler olarak, planlamanın çoğunu yapmanız gerekecektir, ancak çocuklarınız büyüdükçe sorumluluklarını üstlenmelerine izin verin. Onlara bir partiyi bir araya getirmenin maliyetlerini hesaplamayı öğretin, böylece fikirler konusunda uçlara kaçmayacak ve karar verdiğiniz bir bütçe sınırında kalmayı öğreneceklerdir.

Ürkütücü Temada Bir Oda Hazırlayın

Cadılar Bayramı eğlencesi yaratmanın en ucuz yollarından biri, evinizdeki bir odayı ürkütücü bir oda olarak kullanmaktır. Siz ve çocuklarınız, karton formları, kutuları ve diğer dekorları koymak ve odayı örümcek ağları ve mini ışıklar ile sıvamak gibi şekillerde dekore edebilirsiniz. Işıkların, yangın tehlikesi oluşturabilecek diğer malzemelere çok yakın olmadığından emin olun.

Bir Video Hazırlayın

Ev yapımı videolar yapabileceğiniz başka bir aktivitedir. Çoğu cep telefonunda kolayca herhangi bir şeyin videosunu çekebilirsiniz. Ailenizin birlikte yaptığı tüm etkinlikleri kaydedebilir veya çocuklarınızla bu fikir üzerine çalışabilirsiniz. Hatta kamerayı çocuğunuz kullansın. Eğlenceli videolar yapmak ve parti sırasında yarışmalar yapmak da düşünülebilir.

Özel kostümler, Cadılar Bayramı’nın en eğlenceli geleneklerinden biri.

Unutmayın

Aktivitelerden ne seçerseniz seçin, çocuklarınızın stresle nasıl başa çıktıklarına dikkat edin. Küçük bir çocuk çok fazla heyecan için hazır olmayabilir. Veya kostümlerden korkup üzülebilirler. Planlanan her türlü aktiviteyle, iyi olduklarından emin olmak için zamanınızdan önce çocuklarınızla konuşmayı unutmayın. Asıl amacın bir aile olarak birlikte vakit geçirmek ya da arkadaşlarını görmelerini sağlamak olduğunu unutmayın. Yapabileceğiniz en önemli şey, günü herkes için eğlenceli hale getirmek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir