Kültür Sanat

CarrefourSA, “Gezegen C” Tiyatrosu ile Türkiye Turuna Çıkacak

CarrefourSA, çocukların taze gıdanın önemi hakkında bilgilenmesi amacıyla Beşiktaş Kültür Merkezi ile iş birliği yaparak, yeni bir proje başlattı.

“Gezegen C” adını taşıyan tiyatro oyunu ile Türkiye’yi dolaşmaya başlayacak olan CarrefourSA, BKM iş birliği ile Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan çocukları, taze gıdaların önemini anlatan tiyatro oyunu ile buluşturacak. Ücretsiz olarak gösterilecek olan Gezegen C tiyatro oyunu, CarrefourSA kartı ile yapılan alışverişlerde tüketicilere hediye edilecek.

CarrefourSa Çocuk Tiyatrosu

“Gezegen C” tiyatro oyununun galası 9 Ocak’ta Beşiktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Galanın ardından, 14 farklı ilde gösterilecek olan Gezegen C oyunu, 23 Nisan 2016’da yeniden İstanbul’da çocuklarla buluşacak.

Gezegen C Tiyatro Oyunu Hakkında

Sebze ve meyvelerin; müzik ve danslar ile anlatılacağı tiyatro oyunununda Gezegen C’nin sembolü İnek C’nin hikayesi anlatılıyor. Eğlence ile dolu gezegende mutlu olmayı başaramayan İnek C, meyve ve sebzelerin tadına bakıyor. Ancak yiyeceklerin taze olmadığını gören İnek C, sürekli mutsuz olur. Gezegen C’nin iki sevimli çocuğu Toprak ve Su ise İnek C ile arkadaşlık ederek taze meyve ve sebzeleri keşfetmesini sağlar. İnek C, sürekli yediği bayat meyve ve sebzelerin Bay Bayat tarafından verildiğini anlayınca, Toprak, Su ve İnek C, Bay Bayat’ı durdurmak mücadelesi vermeye başlar.

“Gezegen C” Ocak 2016 Programı

“Gezegen C” 10 Ocak Pazar günü Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde, 16 Ocak Cumartesi günü Mersin Kongre Sarayı’nda ve 23 Ocak Cumartesi günü Ege Üniversitesi AKM’de çocuklar ile buluşacak.

5 Yorum

5 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir